Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 25.01.2018

612

Czwartkową sesja w wykonaniu największych kryptowalut zaliczyć moglibyśmy do udanych. Zaledwie dwa z 10 coinów traciło dziś na wartości. Spośród tych „zielonych” szczególną uwagę przykuwa Stellar, który od ubiegłej środy podrożał już o 100%.

Źródło: coinmarketcap.com

STR/USD – Stellar Lumens

Zgodnie z moją ostatnią projekcją, po bardzo dynamicznych wzrostach z początku roku, od 3 stycznia obserwowaliśmy silna przecenę STR. Spadki te przekroczyły jednak moje najśmielsze oczekiwania. W mojej ostatniej analizie wspominałem, że możliwe osunięcie mogłoby sprowadzić kurs w okolice 0.64 USD. Tymczasem spadki dotarły aż w okolice 0.30 USD. Tam też w ubiegłym tygodniu pojawiła się silna reakcja popytowa i Stellar ponownie jest na fali wznoszącej.

Notowania STR/USD od TradingView

Za potencjalnymi, dalszymi wzrostami przemawiać może również obecna sytuacja na interwale 30-minutowym, gdzie zauważymy, że rynek re-testując odrzuca właśnie lokalne wsparcie.

Notowania STR/USD od TradingView

POE/BTC – P0.et

Po niezwykle dynamicznych wzrostach z przełomu 2017/18 roku POE od trzech tygodni porusza się na południe. Spadki te dotarły w okolice technicznego wsparcia, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo. Obecnie kurs oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia zbiegającego się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Techniczne poziomy oporów, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia ewentualnych reakcji podażowych znajdują się kolejno w okolicy ubiegłotygodniowych maksimów i dalej w okolicy tegorocznych maksimów.

Notowania POE/BTC od TradingView

IOT/USD – IOTA

Zgodnie z moją ostatnią projekcją, na skutek dynamicznych spadków rynek wybił dołem z ówczesnej konsolidacji. Późniejsze deprecjacja nie dotarła jednak w okolice zakładanego przeze mnie poziomu 1.50 USD, gdyż już przy 2 USD pojawiła się silna reakcja popytowa. Zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów rynek przetestował od dołu wcześniej pokonane wsparcie (teraz opór) a w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa.

W najbliższym czasie spodziewałbym się dalszych spadków i ponownego przetestowania poziomu 2.05 USD, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 1.50 USD. Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż w dniu dzisiejszym rynek re-testując odrzucił również lokalny opór w okolicy poziomu 2.57 USD.

Notowania IOT/USD od TradingView

NEO/USD – NEO

Po bardzo silnych wzrostach przyszedł czas na jeszcze bardziej dynamiczne spadki. Mimo, że te trwały zaledwie dwa dni, to przyniosły one przecenę o ponad 52% sprowadzając kurs w okolice technicznego wsparcia (94 USD), gdzie w ubiegłą środę pojawiła się silna reakcja popytowa. Mimo to ostatecznie okazała się ona zbyt słaba by przywrócić wiarę w dalsze wzrosty. Od tego czasu NEO porusza się w trendzie horyzontalnym i nie wykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do ponownego przetestowania poziomu 94 USD.

Notowania NEO/USD od TradingView

DGB/USD – Digibyte

Digibyte po raz ostatni analizowałem w listopadzie. Zgodnie z tamtejszą projekcją rynek odrzucił testowany wówczas poziom wsparcia (0.0076) a na skutek późniejszych wzrostów pokonał opór (0.0255) i ustanowił nowe ATH. W pierwszy weekend stycznia pojawiła się jednak bardzo silna reakcja podażowa i od tego czasu obserwujemy dynamiczne spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolic poziomu 0.0255 a to oznaczałoby przecenę o ponad 50% od obecnego poziomu.

Notowania DGB/USD od TradingView

By tak się jednak stało, rynek musiałby najpierw pokonać wsparcie w okolicy 0.0450 USD. Byśmy mogli rozważać trwały powrót do wzrostów kurs musiałby natomiast pokonać nie tylko lokalny opór 0.072 ale przede wszystkim znaleźć się powyżej 0.085 USD.

Notowania DGB/USD od TradingView

TRX/BTC – TRON

W tym przypadku nie zmieniło się zbyt wiele od mojej ostatniej analizy. Wówczas kurs oscylował w okolicy lokalnego oporu a ja wspominałem, że jeżeli strefa ta powstrzyma kupujących, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków. Jak napisałem tak też się stało.

Spoglądając jednak na interwał 4-godzinowy dostrzeżemy znaczne wyhamowanie tych spadków. Podaż ewidentnie nie ma siły by kontynuować tą tendencję. Mimo to, obecnie kurs znajduje się niejako w powietrzu (pomiędzy wsparciem a oporem) i biorąc pod uwagę możliwe spadki o kolejne 35% ostrożny byłbym z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji zakupowych.

Notowania TRX/BTC od TradingView

BTG/USD – Bitcoin Gold

Od mojej ostatniej analizy BTG minęło już niemal 2,5 miesiąca. Od tego czasu sporo się zmieniło a sam Bitcoin Gold przeżywał wzloty i upadki. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że jego wartość wahała się w tym czasie od ok 150 do ponad 400 USD.

W chwili obecnej kurs co prawda znajduje się powyżej 150 USD lecz poniżej technicznego poziomu 210 USD.

Notowania BTG/USD od TradingView

Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy, że dopóki kurs nie znajdzie się powyżej 240 USD, ewentualne wzrosty stoją pod dużym znakiem zapytania.

Notowania TRX/USD od TradingView

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Raz na jakiś czas, rynek robi coś tak głupiego, że zapiera dech w piersiach.” – Jim Cramer

Komentarze