Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 24.01.2019

941
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że kurs od dwóch tygodni porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto także zauważyć, że wewnątrz tej konsolidacji powstała kolejna, nieco mniejsza. Biorąc jednak pod uwagę, że konsolidacja jest niczym innym jak formą korekty, z każdym kolejnym dniem wzrasta prawdopodobieństwo możliwego wybicia dołem. Gdyby tak się stało, kurs XRP mógłby osunąć się nawet w okolice 0.2780 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

W trendzie horyzontalnym poruszają się także notowania Bitcoin Cash’a. Biorąc pod uwagę, że tu również jest to forma korekty po wcześniejszym impulsie spadkowym, z każdym kolejnym dniem wzrasta prawdopodobieństwo możliwego wybicia dołem. Fakt ten sprawia, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, w skutek których kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 73 dolarów.

XLM/USD – Stellar

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają także notowania Stellara, którego kurs od pewnego czasu oscyluje w okolicy dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji. Gdyby tylko wsparcie to zostało trwale pokonane, kurs mógłby osunąć się nawet w rejon 0.06 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

TRX/USD – TRON

Równie pesymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Jeżeli jednak w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, mogąca doprowadzić do takiego wybicia, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.018 USD.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę obecnie panujący trend spadkowy oraz silną korelację całego rynku, póki co niewiele wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się tu pojawić jakieś odbicie. Fakt ten sprawia, że spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Niestety, przez wzgląd, iż kurs nie był poniżej obecnej strefy od grudnia 2017 r., niezwykle ciężko wyznaczyć kolejne techniczne wsparcia, w okolicy których mogłyby pojawić się jakieś większe reakcje popytowe.

XEM/USD – NEM

Pro-spadkowo wyglądają również notowania NEM, którego kurs pokonał niedawno kolejne techniczne wsparcia. W chwili obecnej obserwujemy re-test tego poziomu. Biorąc jednak pod uwagę reakcje podażowe, które już się tu pojawiły, spodziewać moglibyśmy się nawet odrzucenia tej strefy. Gdyby tak się stało, kurs mógłby osunąć się jeszcze niżej.

DASH/USD – Dash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Dash’a, którego kurs również re-testuje obecnie ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór). Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 57 dolarów.

REP/USD – Augur

Spoglądając na notowania Augur’a zauważymy, że w skutek niedawnych wzrostów kurs dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu (22 USD), gdzie ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania 11.50 USD. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa sygnalizująca powrót do wzrostów. Dopóki jednak kurs utrzymuje się poniżej 22 dolarów, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy.

ADA/USD – Cardano

Kurs Cardano od pewnego czasu porusza się spokojnie na północ. Biorąc jednak pod uwagę, że ogólne nastawienie rynku jest zdecydowanie pro-spadkowe, cały ten ruch traktowałbym raczej jedynie jako kolejną korektę. Okazuje się więc, że nawet jeżeli wzrosty będą kontynuowane, to dopóki kurs utrzymuje się poniżej 0.063 USD, obowiązywać będzie trend spadkowy i w szerszym horyzoncie czasowym spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

BNB/USD – Binance Coin

Binance Coin od pewnego czasu oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc jednak pod uwagę niewielką dynamikę ostatnich wzrostów, spodziewać moglibyśmy się, iż tendencja ta jest jedynie korektą. Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 3 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, techniczne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa.

Jeżeli Ty również chciałbyś, abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected], a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Doznasz recesji i upadków na giełdzie. Jeśli nie rozumiesz, że to się wydarzy to znaczy, że nie jesteś gotowy, nie poradzisz sobie dobrze na rynkach.

– Peter Lynch

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze