Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 23.08.2018

2 089
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Lisk’a zauważymy, że na skutek trwających od kilku dni wzrostów kurs dotarł do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 4 USD, gdzie już w ubiegłą sobotę pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Mimo to strefa ta nie została jeszcze trwale odrzucona. Gdyby tak się jednak stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 1.30 USD.

Jeżeli natomiast obecnie testowany opór zostanie jednak pokonany, wówczas spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 6.65 USD.

GNT/USD – GOLEM

Równie mało optymistycznie wyglądają notowania GOLEM’a, którego kurs od kilku dni oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 0.18 USD, gdzie również pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. W tym przypadku ciężko jednak jednoznacznie określić techniczne wsparcie w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej. W związku z tym, jeżeli w najbliższym czasie rynek nie zaneguje tego wybicia i kurs nie znajdzie się powyżej 0.18 USD, potencjalne spadki mogłyby osiągnąć nawet poziom historycznych minimów.

OMG/USD – OmiseGo

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach OmiseGo, gdzie kurs już od dłuższego czasu znajduje się poniżej niezwykle istotnego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 6 USD. Jeżeli tendencja spadkowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 1.55 USD.

Nawet jeżeli jednak w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja popytowa, to i tak nie zmienia to faktu, że wszystkie wzrosty, które nie wybiją powyżej 6 USD, będą jedynie korektą w (niezagrożonym póki co) trendzie spadkowym.

REP/USD – Augur

Spoglądając na notowania Augur zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs osunął się aż w okolice 14 USD, gdzie pojawiła się dość silna reakcja popytowa, w skutek której od kilku dni obserwujemy spokojne wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mogłoby dojść nawet do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 23.50 USD. Nie zmienia to jednak faktu, iż ogólne nastawienie rynku jest zdecydowanie pro-spadkowe.

GAME/USD – GameCredits

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania GameCredits, gdzie dostrzec możemy, iż na skutek ostatnich spadków kurs osunął się aż poniżej 0.30 USD. Od tego czasu obserwujemy niezwykle wąską konsolidację, która z technicznego punktu widzenia przypomina jedynie korektę, po której spodziewać moglibyśmy się kolejnego impulsu spadkowego.

BCH/USD – Bitcoin Cash

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash, gdzie od kilkunastu dni kurs oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 600 USD. Warto zwrócić uwagę, że w okolicy tego oporu pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 280 USD.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice 110 USD, gdzie już w minioną sobotę pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania wsparcia w okolicy 80 USD. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków aż do 62 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“‘Naucz się brać straty. Najważniejszą rzeczą w zarabianiu pieniędzy jest niepozwolenie stratom wymknąć się spod kontroli.”

– Marty Schwartz

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze