Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 23.07.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na skutek ostatnich, dość dynamicznych wzrostów kurs dotarł w okolice linii tendencji spadkowej oraz dość istotnego poziomu oporu 7800 USD. Mimo, że w dniu dzisiejszym kupujący próbują pokonać w/w linię tendencji, to z technicznego punktu widzenia dopiero trwałe pokonanie 7800 USD mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 9900 USD bądź nawet 11800 USD.

Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolice 6900 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Niewykluczone więc, że przed dalszymi wzrostami pojawi się jakaś korekta spadkowa.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku kurs w dalszym ciągu znajduje się jednak poniżej linii trendu spadkowego. Jej trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 1075000 JPY.

Podobnie jak w przypadku pary BTC/USD, niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, pojawi się jakaś korekta spadkowa, na skutek której mogłoby dojść do re-testu jednego z ostatnio pokonanych oporów (teraz wsparć).

ETH/USD – Ethereum

Nieco mniej optymistycznie wyglądają notowania Ethereum, gdzie kurs od dłuższego czasu porusza się spokojnie w kanale wzrostowym. Dość niewielka dynamika tego ruchu nie zwiastuje jednak, by miał to być jakiś silny impuls mogący zmienić dotychczasowe, pro-spadkowe nastawienie rynku. Niewykluczone nawet, że w najbliższym czasie rynek wybije dołem z tej formacji i po raz kolejny dotrze w okolice 400 USD bądź nawet 360 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie na skutek ostatniej deprecjacji kurs osunął się poniżej 0.0670 BTC. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji obecnej tendencji i ponownego przetestowania okolic 0.0540 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie już w ubiegłym tygodniu doszło do re-testu 95 USD. Tam też pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego oporu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Dopóki kurs nie wróci powyżej 110 USD, ogólne nastawienie rynku będzie zdecydowanie pro-spadkowe.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wyglądają także notowania pary LTC/BTC, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs zbliża się w okolice 0.01 BTC. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dokładnego przetestowania tej strefy.

Biorąc pod uwagę jak istotny był to poziom w przeszłości, i tym razem spodziewać moglibyśmy się w jego okolicy pojawienia większej reakcji popytowej, na skutek której mogłoby dojść do pojawienia się przynajmniej korekty wzrostowej.

Realnym zasięgiem dla potencjalnych wzrostów w przypadku odrzucenia w/w strefy mogłyby okazać się nawet okolice 0.014 BTC.

DASH/USD – DASH

Bez większych zmian wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Dasha, gdzie kurs w dalszym ciagu oscyluje w konsolidacji pomiędzy 210 – 280 USD. Jak pisałem już ostatnio, pomimo, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, co w tym przypadku zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem, to dopóki kurs znajduje się powyżej poziomu 220 USD istnieją szansę na powrót do wzrostów. By tak się jednak stało, rynek musiałby wybić powyżej 280 USD.

Istotne w tym przypadku może okazać się więc to, w którym kierunku kurs wybije z obecnej konsolidacji. Pokonanie poziomu 280 USD mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów natomiast przekroczenie 210 USD do dalszych spadków.

DASH/BTC – DASH

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda natomiast w dalszym ciągu obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie na skutek trwających od dłuższego czasu spadków kurs osunął się poniżej 0.0368 BTC. Z technicznego punktu widzenia w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji tej tendencji a realnym zasięgiem dla potencjalnych spadków okazują się okolice 0.027 BTC.

XEM/USD – NEM

Równie mało optymistycznie wygląda także w dalszym ciagu obecna sytuacja na notowaniach NEM, gdzie kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej 0.20 USD. Dopóki poziom ten nie został jeszcze pokonany, bardziej prawdopodobne wydaje się jego odrzucenie, co z technicznego punktu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.10 USD.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji i ponownego przetestowania górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji tj. 0.46 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs pokonał lokalne wsparcie, które obecnie re-testujemy od dołu (jako opór). Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice grudniowych dołków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Michael Marcus (kolejny czołowy trader) nauczył mnie jednej rzeczy, która jest absolutnie przełomowa: Musisz być gotów na regularne popełnianie błędów; nie ma w tym nic złego. Michael nauczył mnie o tworzeniu własnego osądu, jesteś w błędzie, tworzysz kolejny, najlepszy osąd, znowu jesteś w błędzie, po raz kolejny dokonujesz najlepszej decyzji i wtedy podwajasz swoje pieniądze.”

– Bruce Kovner

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze