Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 22.11.2018

1 273
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że od pewnego czasu a dokładnie od chwili wybicia linii tendencji spadkowej, kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Fakt ten sprawia, że dopóki nie wybijemy powyżej 0.60 USD, dalsze wzrosty stoją pod znakiem zapytania. Biorąc jednak pod uwagę dynamikę ostatnich spadków, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że w najbliższym czasie rynek ponownie osunie się w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji tj. 0.37 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash’a, którego kurs osunął się do najniższych poziomów od początku jego istnienia. Jedna z przyczyn tak znacznej deprecjacji był ubiegłotygodniowy hard fork, który jak widać nie został zbyt optymistycznie przyjęty przez rynek. Z technicznego punktu widzenia moglibyśmy nawet przyjąć, że dopóki rynek nie wybije powyżej 650 USD, obowiązywać będzie trend spadkowy, co w naturalny sposób powinno nieco zniechęcać do otwierania pozycji długich.

EOS/USD – EOS

Pro-spadkowo wyglądają także notowania EOSa, którego kurs wybił w ostatnim czasie dołem z trwającej od sierpnia br. konsolidacji. Fakt ten idealnie potwierdza to, o czym pisałem już wielokrotnie a mianowicie fakt, iż konsolidacje są formą korekty i wybicia w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem (w tym przypadku spadkowym) są bardziej prawdopodobne.

Biorąc pod uwagę, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – pokonanie jednego wsparcia otwiera drogę do dalszych spadków w okolice kolejnego, jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się tu silna reakcja popytowa mogąca zanegować ostatnie spadki, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 2 USD.

Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek postanowi najpierw przetestować i odrzucić od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 4.50 USD.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellara zauważymy, iż w skutek ostatnich spadków kurs osunął się w okolice dolnego ograniczenia trwającej od dłuższego czasu konsolidacji. W tym przypadku poziom ten jednak w dalszym ciągu nie został jeszcze pokonany. Gdyby zatem w najbliższym czasie doszło do jego ponownego odrzucenia, spodziewać moglibyśmy się kolejnych wzrostów.

Jeżeli jednak strefa ta w końcu zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 0.06 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, istotny, techniczny poziom wsparcia.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Monero, gdzie w skutek ostatnich spadków kurs pokonał techniczne wsparcie i osunął się do najniższych poziomów od połowy września 2017 roku. W chwili obecnej rynek jest nieopodal kolejnej, technicznej strefy. Jeżeli jednak poziom ten również zostanie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 28 USD. Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie powstanie tu konsolidacja pomiędzy 62 a 80 USD.

TRX/USD – Tron

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, w skutek ostatnich spadków kurs wybił dołem z trwającej od pewnego czasu konsolidacji. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

DASH/USD – DASH

Dość podobnie wyglądają również notowania Dasha, którego kurs także osunął się poniżej dość istotnego wsparcia w okolicy 125 USD. Dopóki zatem rynek nie wróci powyżej tego poziomu, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji. Podobnie jak w przypadku Tronu, ciężko tu jednak wyznaczyć kolejne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

IOT/USD – IOTA

Analizując obecna sytuację na notowaniach IOTA zauważymy, iż w chwili obecnej kurs oscyluje w okolicy dość istotnego poziomu wsparcia (0.33 USD). Jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazuje się kolejne wsparcie tj. 0.15 USD.

Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, w najbliższym czasie pojawi się korekta wzrostowa, w skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 0.44 USD.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od kilkunastu tygodni kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.09 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.15 USD bądź nawet 0.20 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Kontrola emocji to klucz do przetrwania na rynku. Nigdy nie trać kontroli nad swoimi emocjami. Nie bądź zbyt pewny siebie gdy księgujesz zyski, nie rozpaczaj po stratach.

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze