Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 22.03.2018

Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę zaproponowanych przez Was kryptowalut.

XVG/USD – Verge

Po bardzo dynamicznych, grudniowych wzrostach, kurs Verge od dłuższego czasu porusza się na południe. Na skutek tych spadków wycena tej kryptowaluty osunęła się o ponad 90% z niemal 0.30 USD do nieco ponad 0.03 USD. Najbliższa przyszłość również nie wygląda zbyt obiecująco, gdyż rynek znajduje się obecnie poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 0.01 USD.

Wykres XVG/USD od TradingView

POE/BTC – P0.et

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na Po.et, gdzie kurs również od dłuższego czasu porusza się na południe. Procentowy poziom ten deprecjacji jest niemal identyczny jak w przypadku Verge i podobnie jak tam, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 0.01 USD.

Z technicznego punktu widzenia, potencjalnej zmiany nastawienia rynku spodziewać moglibyśmy się dopiero, gdy kurs pokonałby najbliższy poziom oporu tj. 0.04 USD.

Wykres POT/USD od TradingView

WABI/USD – WaBi

Podobnie jak dwa powyższe, token WaBi również od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym. W tym przypadku deprecjacja również przekroczyła już 90% jednak w odróżnieniu do wyżej wspomnianych, ciężko określić dokąd mogłaby ona być kontynuowana. Poza niedzielnymi minimami, nie mamy bowiem to żadnego, niżej położonego wsparcia.

Abyśmy mogli mówić o powrocie do wzrostów, w tym przypadku nie wystarczy jednak pokonanie najbliższego oporu. Zdecydowanie ważniejszy okazuje się tutaj poziomu 2.15 USD, który w przeszłości był testowany już wielokrotnie i za każdym razem w jego okolicy pojawiała się spora reakcja.

Wykres WABI/USD od TradingView

BCH/USD – Bitcoin Cash

Bardzo ciekawie wygląda obecna sytuacja na Bitcoin Cash’u, gdzie kurs od pewnego czasu porusza się w stosunkowo wąskiej konsolidacji pomiędzy 900 – 1150 USD. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia taka konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem. Scenariusz ten wspiera również fakt, iż górne ograniczenie tego boxu bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

Szanse na potencjalną zmianę nastawienia rynku daje jednak fakt, że okolice 900 USD będące dolnym ograniczeniem tej konsolidacji stanowią niezwykle istotne wsparcie i w przeszłości już kilkukrotnie powstrzymywały sprzedających przed dalszymi spadkami.

Warto zatem uważnie obserwować to co będzie dziać się tu w najbliższym czasie, gdyż wybicie w którąkolwiek ze stron mogłoby określić przyszły kierunek ruchu nawet w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

Wykres BCH/USD od TradingView

EOS/USD – EOS

EOS to jedyny token z TOP10, który w ciągu ostatnich 24 godz. zyskiwał na wartości. Jak się okazuje, wzrosty te trwają już od niedzieli, kiedy to rynek odrzucił techniczne wsparcie w okolicy 4.50 USD. Od tego czasu kurs dotarł w okolice pierwszego, istotnego poziomu oporu (7.00 USD). Biorąc pod uwagę dynamikę tych wzrostów, spodziewać moglibyśmy się nawet pokonania tej strefy. Jeżeli tak by się stało, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 10 USD.

Wykres EOS/USD od TradingView

NEO/USD – NEO

Nieco mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie już we wtorek doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 80 USD. Tam też pojawiła się reakcja podażowa i jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 43 USD.

Wykres NEO/USD od TradingView

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Celem efektywnego tradera jest uczynienie siebie najlepszym traderem. Pieniądze mają drugorzędne znaczenie.” – Alexander Elder

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze