Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 21.05.2018

2 168

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że kurs na przestrzeni ostatniego tygodnia oscylował na przestrzeni zaledwie 500-dolarowej konsolidacji. Biorąc pod uwagę fakt, iż rynek w dalszym ciagu znajduje się poniżej linii lokalnej tendencji spadkowej, w najbliższym czasie bardziej prawdopodobna wydaje się dalsza deprecjacja. Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż kurs przetestował i odrzucił już od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 8750 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Równie mało optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs również znajduje się poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 700 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Nieco bardziej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie kurs w dalszym ciagu znajduje się powyżej linii lokalnej tendencji wzrostowej. Jeżeli aprecjacja ta będzie kontynuowana i kupującym wystarczy siły by wybić powyżej ostatniego szczytu, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania oporu w okolicy 980 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Niezwykle interesująco zaczyna natomiast wyglądać obecna sytuacja na parze ETH/BTC, gdzie na skutek dzisiejszych spadków rynek pokonał już linię trendu wzrostowego. Dopóki jednak kurs nie osunie się poniżej poziomu 0.0825, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie tendencja wzrostowa. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie pokonane, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0780 bądź niżej.

LTC/USD – Litecoin

Pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie kurs od dwóch tygodni porusza się na południe. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 110 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie kurs wciąż porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie dołem i możliwość ponownego przetestowania okolic 0.0140.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją w okolicy 450 USD pojawia się reakcja podażowa. Jak pisałem już w ubiegłym tygodniu, jeżeli tylko deprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 280 USD.

DASH/BTC – DASH

Równie mało optymistycznie wyglada także obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie w ciągu ostatnich dni znów widać zdecydowaną przewagę podaży. Jeżeli spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji tj. poziomu 0.0425 bądź nawet 0.0368.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od trzech miesięcy kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że ostatnio rynek odrzucił górne ograniczenie tej konsolidacji, jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia tej formacji tj. poziomu 0.20 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej 5000 satoshi. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, pokonanie 3000 satoshi mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice grudniowych minimów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Jeśli dywersyfikujesz, kontrolujesz ryzyko i grasz z trendem, to po prostu musi działać.” – Larry Hite

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze