Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 20.05.2019

1 805
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów rynek pokonał kilka istotnych oporów i dotarł aż w rejon 8400 USD a więc kolejnego, technicznego poziomu wyznaczonego na podstawie wierzchołka z początku września 2018 roku. Tam też pojawiła się silna reakcja podażowa, w wyniku której notowania osunęły się w okolice 6100 USD a więc ostatnio pokonanego, niezwykle istotnego oporu (teraz wsparcia), gdzie pojawiła się już większa reakcja popytowa.

Dość szybko rynek odrobił całe spadki i w chwili obecnej BTC znów wyceniany jest już powyżej 8 tys. USD. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana i bariera 8400 USD zostałaby pokonana, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 9900 USD.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs wybił już jakiś czas temu górą z trwającej od ponad miesiąca konsolidacji. Późniejsze wzrosty dotarły w rejon kolejnego, technicznego oporu tj. strefę pomiędzy 250-270 USD, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Póki co poziom ten nie został jednak trwale odrzucony. W dalszym ciągu wciąż prawdopodobne wydają się dwa scenariusze:

  • wybicie powyżej 270 USD mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 360-400 USD
  • odrzucenie obecnie testowanego wsparcia mogłoby zapoczątkować korektę spadkową, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego poziomu tj. 181 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Równie ciekawie prezentuje się obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs obił się ostatnio pd wsparcia wyznaczonego przez ubiegłoroczne minima. W wyniku późniejszych wzrostów doszło już do pokonania najbliższego oporu (0,0305 BTC), którego re-testu spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie. Jeżeli tym razem poziom ten zatrzyma trwające od kilku dni spadki, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0,0395 BTC bądź nawet 0,0415 BTC.

XRP/USD – Ripple

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple. W tym przypadku doszło już jednak do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie w niedzielę pojawiła się większa reakcja popytowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona i rynek będzie kontynuował wzrosty, notowania XRP mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0,58 USD.

XRP/BTC – Ripple

Spoglądając na notowania pary XRP/BTC zauważymy, że zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami kurs osunął się w okolice 4110 satoshi. Dopiero tam pojawiła się większa reakcja popytowa i jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia. W tym przypadku jest to oczywiście strefa pomiędzy 6100-6200 satoshi. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to strefa, którą rynek respektuje już od sierpnia 2017 roku, niewykluczone, że i tym razem w jej okolicy pojawi się większa reakcja podażowa.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że w wyniku niedawnych wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 225 USD, który następnie przetestowany został od góry (jako wsparcie). Tam też pojawiła się reakcja popytowa, wskutek której kurs dotarł w rejon kolejnego oporu tj. 408 USD. W chwili obecnej obserwujemy próbę pokonania tego poziomu i jeżeli tylko nagle nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować te starania, cena BCH mogłaby wzrosnąć nawet do 650 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs oscyluje od dłuższego czasu poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0377 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów kurs dotarł w rejon niezwykle istotnej strefy oporu pomiędzy 105-110 dolarów, gdzie już w miniony czwartek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. W wyniku późniejszych spadków cena osunęła się jednak tylko do jednego z najbliższych wsparć (84 USD).

Jeżeli zatem rynek wróci do wzrostów i notowania LTC przebiją barierę 110 dolarów, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydawałyby się okolice 191 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs przetestował niedawno od dołu (jako opór) ostatnio pokonane wsparcie. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61,8% korekty Fibonacciego, nie dziwi fakt, iż pojawiła się tam większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania ostatnich dołków tj. 0,0110 BTC. Gdyby jednak i to wsparcie zostało pokonane, wówczas notowania LTC mogłyby osunąć się nawet do 0.01 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Nie koncentruj się na zarabianiu pieniędzy; skup się na ochronie tego, co masz.

– Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze