Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 2.11.2017

Jak wspominałem już w moim komentarzu do październikowego rankingu kryptowalut, ostatnie dni a nawet i tygodnie to okres pełnej dominacji Bitcoina. Gdy kursy większości altcoinów poruszają się w trendach horyzontalnych bądź spadkowych, Bitcoin pnie się do góry. Tylko w ciągu października kurs BTC/USD wzrósł o ponad 48% ustanawiając tym samym nowe ATH.

W październiku, gdy ogólna kapitalizacja wszystkich walut cyfrowych wzrosła o nieco ponad 34 mld USD, kapitalizacja tylko Bitcoina wzrosła o niemal 33,4 mld USD przekraczając tym samym barierę 100 mld USD. Oznacza to, że wyłączając z tego zestawienia BTC, kapitalizacja wszystkich coinów wzrosła jedynie symbolicznie.

Spośród 10 największych kryptowalut, w dniu dzisiejszym umacniają się zaledwie trzy: Bitcoin o 5,57%, Bitcoin Cash o 12,63% oraz BitConnect o 5,23%. Z zestawienia TOP100 zaledwie 26 walut cyfrowych notuje dziś wzrosty. Do dzisiejszej analizy wybrałem jednak kilka altcoinów, które mają ogromny potencjał by piąć się do góry.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Powstała 1 sierpnia, na skutek pierwszego hard forka BTC cyfrowa waluta o nazwie Bitcoin Cash niemal natychmiast stała się jedną z największych walut cyfrowych. Obecnie jej kapitalizacja przekracza 9,34 mld USD co plasuje ją na trzecim miejscu pod względem ogólnej kapitalizacji.

Pierwsze dni zapowiadały jednak kolosalną porażkę tego projektu. Kurs w ciągu 4 pierwszych dni osunął się bowiem o ponad 65% ustanawiając tym samym historyczne minima na poziomie 190,10 USD. W kolejnych dniach byliśmy jednak świadkami bardzo dynamicznych wzrostów, na skutek których w ciągu niespełna dwóch tygodni wartość tej kryptowaluty wzrosła o ponad 400%, aż w okolice poziomu 1000 USD.

Kolejne dni przyniosły jednak spokojne spadki o ponad 70%. Po osiągnięciu pułapu 280 USD rozpoczęła się konsolidacja. Warto zauważyć, że od ponad tygodnia kurs ponownie porusza się na północ. Na skutek tych wzrostów rynek pokonał już techniczny opór w okolicy 530 USD i wszystko wskazuje na to, że Bitcoin Cash jest na fali wznoszącej. Jeżeli jego aprecjacja będzie postępować, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania nawet okolic poziomu 705 USD.

Pomimo, że Bitcoin Cash powstał na skutek podziału łańcucha bloków BTC, to już za 10 dni (około 13 listopada) przewidziany jest jego hard fork. Oznacza to, że wszystkie osoby, które w chwili podziału będą w posiadaniu BCH, otrzymają również nowopowstałą kryptowalutę.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

W zestawieniu z BTC wzrosty te są już zdecydowanie mniejsze. Fakt ten nie powinien jednak dziwić, gdyż kurs Bitcoina również porusza się na północ i dziś przekroczył barierę 7 tys USD. Kurs pary walutowej BCH/BTC oscyluje obecnie w okolicy poziomu 0.081. Dopiero pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

VTC/USD – Vertcoin

Na specjalną prośbę jednego z czytelników wróćmy do wykresu Vertcoina. Jest to jedna z nielicznych walut cyfrowych, która w ostatnim czasie silnie się umacniała. Kurs od czasu pokonania poziomu 1,45 USD, w ciągu dwóch tygodni wzrósł o niemal 320% i dotarł aż w okolice poziomu 6 USD, gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa.

Spoglądając na wykres 30-minutowy zauważymy, że kurs porusza się obecnie w wąskiej konsolidacji pomiędzy poziomami 3.70 – 4.53 USD. Dopiero wybicie górą mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków. Jeżeli jednak to poziom 3.70 zostanie pokonany, spadki mogłyby być kontynuowane.

VTC/BTC – Vertcoin

W przypadku pary z BTC wzrosty po pokonaniu poprzedniego ATH trwały nieco krócej i wyniosły one niespełna 140%. Niezmienia to jednak faktu, że wynik ten jest niezwykle imponujący. Niestety, od wtorku obserwujemy bardzo dynamiczne spadki i jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu poziomu 0.0004.

KMD/USD – Komodo

Komodo to kryptowaluta, która w naszym rankingu najpopularniejszych walut cyfrowych października zajęła 7 miejsce. Co prawda, na przestrzeni minionego miesiąca jej kurs wzrósł zaledwie o 0,01 USD, to na szczególną uwagę zasługuje w tym wypadku obecna sytuacja techniczna. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy istotnego poziomu oporu 2.40 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których najbliższym istotnym poziomem są okolice 2.50 USD.

KMD/BTC – Komodo

Równie interesująco wygląda też obecna sytuacja na parze z BTC. W tym przypadku kurs oscyluje obecnie w okolicy istotnego poziomu wsparcia, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona i kurs pokona najbliższy opór, spodziewać moglibyśmy się powrotu do wzrostów.

STR/USD – Stellar Lumens

Stellar Lumens to kryptowaluta, która dzięki wzrostom o 109% zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu najpopularniejszych walut cyfrowych października. Na skutek tych wzrostów kurs wybił górą z trwającej od początku lipca br. konsolidacji i dotarł aż w okolice poziomu 0.05 USD, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Obecnie po raz drugi już re-testujemy górne ograniczenie wcześniejszego boxu i jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

STR/BTC – Stellar Lumens

W przypadku zestawienia z BTC również kurs oscyluje w okolicy technicznego wsparcia. W tym przypadku nie jest to jednak górne ograniczenie wcześniejszej konsolidacji a wrześniowe i październikowe minima. Nie zmienia to jednak faktu, że poniżej tego poziomu kurs był po raz ostatni w kwietniu br. a odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wielu inwestorów popełnia błąd kupując szczyty i sprzedając dołki, podczas gdy dokładnie odwrotna strategia jest prawidłowa, aby zwyciężać w perspektywie długoterminowej.” – John Paulson

Komentarze