Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 2.07.2018

1 844

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że po osiągnięciu 5800 USD pojawiła się reakcja popytowa, na skutek której od kilku dni ponownie obserwujemy wzrosty. Póki co rynek nie wybił jednak jeszcze powyżej ostatniego wierzchołka w efekcie czego (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) dalsza deprecjacja jest jak najbardziej możliwa

na interwale 4-godzinowym dostrzec możemy, że kurs od połowy czerwca porusza się w trendzie horyzontalnym i dopiero wybicie górą mogłoby otworzyć drogę do nieco większych wzrostów. Warto jednak wspomnieć, że teoretycznie konsolidacja jest formą korekty, co sprawia, że bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem, który w tym przypadku wskazuje potencjalne spadki.

Gdyby jednak kurs wybił powyżej 6900 USD, mogłoby dojść nawet do prowstania pro-wzrostowej formacji oRGR (odwrócona głowa z ramionami).

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie również rynek odrzucił w dniu dzisiejszym techniczny poziom wsparcia w okolicy 700 tys. JPY i zmierza w kierunku 765 tys. JPY. Trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego oporu mogłoby określić przyszły kierunek ruchu na BTC.

ETH/USD – Ethereum

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, kurs osunął się w okolice 400 USD, gdzie kilka dni temu pojawiła się reakcja popytowa, na skutek której kurs dotarł dziś w okolice 475 USD. Jeżeli opór ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs wybił dołem z trwającej od 23 maja br. konsolidacji. W chwili obecnej obserwujemy re-test dolnego ograniczenia tego boxu i jeżeli tylko opór ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.0670 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów rynek pokonał linię lokalnej tendencji spadkowej, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Dopóki jednak kurs nie znajdzie się powyżej 110 USD wzrosty te mogłyby okazać się jedynie kolejną korektą w trendzie spadkowym.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wyglądają natomiast notowania pary LTC/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej dość istotnej, zielonej strefy wsparcia (teraz oporu), co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice poziomu 0.01 BTC.

Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie pojawią się wzrosty, na skutek których mogłoby dojść do re-testu wspomnianej (zielonej) strefy.

DASH/USD – DASH

Nieco bardziej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Dasha, gdzie kurs od pewnego czasu porusza się w dość wąskim trendzie horyzontalnym. Mimo, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, co w tym przypadku zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem, to dopóki kurs znajduje się powyżej poziomu 220 USD istnieją szansę na powrót do wzrostów.

Istotne w tym przypadku może okazać się więc to, w którym kierunku kurs wybije z obecnej konsolidacji. Pokonanie poziomu 280 USD mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów natomiast przekroczenie 220 USD do dalszych spadków.

DASH/BTC – DASH

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary DASH?BTC, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs dotarł w okolice 0.0368 BTC. Jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 0.0255 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że na skutek trwających od kilku dni wzrostów kurs dotarł w dniu dzisiejszym w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Dopóki poziom ten nie został jeszcze pokonany, bardziej prawdopodobne wydaje się jego odrzucenie, co z technicznego punktu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.10 USD.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji i ponownego przetestowania górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji tj. 0.46 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie również kurs zbliża się w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), którego trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Dwie reguły jednego inwestora:

– Nigdy nie trać pieniędzy

– Nigdy nie zapomnij reguły nr 1 

– Warren Buffett

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze