Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 2.05.2019

1 294
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy grudnia 2018 roku wzrostów kurs pokonał już niezwykle istotny opór w okolicy 4,50 USD. Po trwającej od trzech tygodni konsolidacji rynek znów osunął się w okolice tego poziomu i zgodnie z zasadą zmiany biegunów przetestował go od góry (jako wsparcie). Warto także zwrócić uwagę, że tym razem poziom ten zbiegał się również z linią tendencji wzrostowej, co mogło determinować pojawienie się tam reakcji popytowej. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, potencjalne wzrosty mogłyby sięgnąć nawet rejonu 6,80-7,00 USD.

BNB/USD – BinanceCoin

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach BinanceCoin’a, którego kurs dotarł niedawno w rejon historycznych szczytów, gdzie już 21 kwietnia br. pojawiła się większa reakcja podażowa. Mimo to, późniejsze spadki nie dotarły w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 61.% korekty Fibonacciego, o czym pisałem przed tygodniem. W chwili obecnej rynek znów testuje wspomniany opór powyżej 25 USD i jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji BNB.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy lutego br.r. wzrostów kurs dotarł w rejon 0.14 USD, gdzie już 8 kwietnia br. pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Trwające od tego czasu spadki sprawiły, że cena Stellar’a ponownie osunęła się poniżej poziomu 0.1185 USD i dotarła aż w okolice 0.0990 USD. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa. Gdyby zatem wsparcie to zostało pokonane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji XLM.

ADA/USD – Cardano

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Cardano, którego kurs już tydzień temu osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów. Trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.0532 USD i mierzenia 78.6% korekty Fibonacciego.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że pomimo próby wybicia powyżej istotnej strefy oporu (0.0280-0.0295 USD), rynek szybko wrócił poniżej tego poziomu i od 9 kwietnia br. znów obserwujemy spadki. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0,0214 USD bądź nawet 0,0180 USD.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił górą z trwającej od dłuższego czasu formacji trójkąta prostokątnego. Mimo to, wzrosty te nie dotarły w rejon kolejnego oporu (80 USD). Niemal od początku kwietniaś br. obserwujemy trend horyzontalny. Warto także pamiętać, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. górnego ograniczenia trójkąta co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się przynajmniej korekty spadkowej.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 100 dolarów i dotarł w rejon kolejnego (137 USD), gdzie już jakiś czas temu pojawiła się reakcja podażowa. W wyniku późniejszych spadków kurs osunął się w okolice 100 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie już w miniony wtorek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 137 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Umieść swojego stop lossa tak, że jeśli zostanie osiągnięty, racjonalnie wskaże, iż transakcja była błędna. Nie umieszczaj go w punkcie zależącym tylko od kwoty jaką jesteś skłonny zaryzykować.

– Bruce Kovner

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze