Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 19.11.2018

1 941
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek w końcu wybił dołem z trwającej niemal od początku września br. konsolidacji. W skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się aż w okolice technicznego wsparcia (5000 USD), o którym również już kiedyś wspominałem. Gdyby w okolicy tego poziomu pojawiła się silna reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się nawet jakiegoś większego odbicia.

Jeżeli tak się nie stanie i obecnie testowana strefa zostanie jednak pokonana, wówczas potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet do 3 tys. USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, której kurs również osunął się w okolice wspominanej już przeze mnie kiedyś technicznej strefy wsparcia. Póki co nie pojawiła się tu żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie owego poziomu. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale pokonana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle interesująco wyglądają również notowania Ethereum, którego kurs zgodnie z moją wcześniejszą projekcją dotarł w końcu w okolice 150 USD. Jeżeli tylko wsparcie to zostałoby odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów. Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja popytowa sugerująca potencjalne odbicie. W najbliższym czasie warto zatem uważnie obserwować rozwój sytuacji, gdyż trwałe pokonanie obecnie testowanego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie inaczej wyglądają natomiast notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.054 BTC. Mimo to, rynek w dalszym ciągu nie dotarł jeszcze w okolice kolejnego (wspominanego przeze mnie wielokrotnie) wsparcia 0.024 BTC. By poziom ten mógł zostać jednak przetestowany, na rynku musiałaby pojawić się jakaś większa zmienność a tej przynajmniej od kilkunastu dni nie widać.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w skutek ostatniej wyprzedaży na rynku walut wirtualnych, zgodnie z jedną z moich wcześniejszych projekcji kurs osunął się aż w okolice 35 USD. Sytuacja ta wygląda więc dość podobnie do obecnych notowań BTC i ETH. Podobnie jak tam, tak i tu nie pojawiła się jednak jeszcze żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odbicie. W najbliższym czasie warto zatem uważnie obserwować rozwój sytuacji. To właśnie trwałe pokonanie bądź odrzucenie obecnie testowanej strefy może bowiem określić przyszły kierunek ruchu.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda za to obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC. Dopóki kurs znajduje się bowiem poniżej 0.01 USD, pozostajemy w trendzie spadkowym. Za kontynuacja spadków przemawiać może także faki, iż w skutek ostatniej deprecjacji kurs od osunął się poniżej dolnego ograniczenia trwającej od połowy sierpnia br. konsolidacji. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, rynek mógłby dotrzeć nawet w okolice grudniowych minimów.

IOT/USD – IOTA

Analizują obecną sytuację na notowaniach IOT’y zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs dotarł dziś w okolice 0.33 USD. Jeżeli tylko wsparcie to zostałoby odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jakiegoś odbicia, dla którego realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.91 USD. Gdyby jednak poziom ten został pokonany i kurs osunąłby się poniżej, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwość ponownego przetestowania 0.15 USD.

IOT/BTC – IOTA

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, gdzie od kilku tygodni kurs porusza się w dość wąskiej konsolidacji. W chwili obecnej rynek po raz kolejny testuje dolne ograniczenie tego boxu. Jeżeli zatem wsparcie to zostanie odrzucone, należałoby się przygotować na kolejny impuls wzrostowy. Biorąc jednak pod uwagę, że – jak już wielokrotnie pisałem – konsolidacja jest forma korekty, z technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków do 0.000045 BTC.

LSK/USD – Lisk

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Lisk’a, którego kurs wybił niedawno dołem z trwającej od połowy października br. konsolidacji. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem przetestowania okolic 1.30 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne, techniczne wsparcie, w okolic którego mogłaby się pojawić większa reakcja popytowa.

LSK/BTC – Lisk

Dość podobnie wyglądają także notowania pary LSK/BTC, gdzie w skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej niezwykle istotnego wsparcia. Warto zwrócić uwagę, iż poziom ten pozostawał niepokonany od maja 2017 roku. Jeżeli zatem obecna tendencja będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Jedyną rzeczą którą może zrobić przegrany to szybkie przyznanie się do porażki. Tnij straty bez wahania. Nie trać czasu.

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze