Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 19.07.2018

1 497
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów kurs po raz kolejny dotarł w okolice poprzednich szczytów, gdzie już wczoraj ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli opór ten znów zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się kolejnych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 7 USD. Warto również zwrócić uwagę, że kurs od pewnego czasu porusza się w konsolidacji. Z technicznego punktu widzenia jest to forma korekty, co z każdym dniem zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem i kontynuacji spadków nawet do 4,50 USD.

ZEC/USD – Zcash

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Zcesh, gdzie także na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu. W tym przypadku jest to poziom 215 USD. Biorąc pod uwagę pojawienie się tam już pierwszej reakcji podażowej, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe odrzucenie tej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków w okolice 150 USD bądź nawet 110 UD.

XLM/USD – Stellar

Pro-spadkowo zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowaniach Stellara, gdzie już w dniu wczorajszym kurs dotarł w okolice istotnego oporu. Tam też dziś pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej, na skutek której mogłoby dojść do re-testu któregoś z dwóch ostatnio pokonanych oporów (teraz wsparć).

IOT/USD – IOTA

Niemal bez zmian wyglądają natomiast notowania IOTA, gdzie kurs w dalszym ciągu oscyluje w okolice bardzo ważnej strefy wsparcia. Dopiero trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego poziomu mogłoby określić przyszły kierunek ruchu:

  • jeżeli obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice 2.20, 2,60 bądź nawet 3,06 USD
  • jeżeli obecnie testowana strefa zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.33 USD.

XRP/USD – Ripple

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple, gdzie również kurs w dalszym ciągu oscyluje w okolicy 4,50 USD. Jeżeli strefa ta zostałaby odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów nawet w okolice 1.18 USD. By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw pokonać linię tendencji spadkowej.

XMR/USD – Monero

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice 150 USD. Warto zwrócić uwagę, że jest to niezwykle istotny poziom oporu, którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 62 USD.

NEO/USD – NEO

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs ponownie dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) 43 USD. Tam też pojawiła się reakcja podażowa i jeżeli tylko opór ten po raz kolejny zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania strefy pomiędzy 24-28 USD. Pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet do 15 USD.

GAME/USD – GameCredits

Spoglądając na notowania GameCredits zauważymy, że na skutek trwających już od dłuższego czasu spadków kurs pokonał niezwykle ważną strefę wsparcia (teraz oporu) w okolicy 1 USD. Niestety, w tym przypadku niezwykle ciężko określić dokąd mogłyby dotrzeć dalsze spadki. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanej strefy. Fakt ten sprawia, że jeżeli tylko w najbliższym czasie pojawiłaby się silna reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice w/w 1 USD.

ETC/USD – Ethereum Classic

Niezwykle interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum Classic, gdzie kurs od dłuższego czasie porusza się spokojnie na północ tworząc formację klina zwyżkującego. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką dynamikę tej aprecjacji oraz fakt, iż kurs znajduje się w okolicy lokalnego oporu, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w okolice 13 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Pozwolenie stratom rosnąć jest najpoważniejszym błędem popełnianym przez większość inwestorów.”

– William O’Neil

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze