Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 19.04.2018

801

Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę altcoinów.

XVG/USD – Verge

Zgodnie z moją ostatnia projekcją, na skutek trwających od drugiej połowy marca br. wzrostów notowania Verge dotarły w okolice 0.11 USD, gdzie w miniony wtorek pojawiła się silna reakcja podażowa. Spadki te nie wróżą nic dobrego i z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się ich kontynuacji. Jeżeli tak się stanie, należałoby się przygotować na możliwość ponownego przetestowania 0.025 bądź nawet 0.01 USD.

NXT/USD – Nxt

Nieco bardziej optymistycznie (choć jedynie tymczasowo) wygląda obecna sytuacja na notowaniach NXT. W tym przypadku kurs od kilku dni porusza się już na północ i jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 0.275 USD. Dopóki jednak znajdujemy się poniżej tego oporu, w dłuższym horyzoncie czasowym obowiązywać będzie trend spadkowy i tu również należało by się liczyć z możliwą deprecjacją.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Na skutek ostatnich wzrostów kurs BCH dotarł w okolice bardzo ważnego poziomu – 890 USD. Tam nie pojawiła się jednak reakcja podażowa i w dniu dzisiejszym opór ten został pokonany. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów. W tym przypadku kolejne poziomy oporu, w okolicy których mogłaby się pojawić reakcja podażowa znajdują się kolejno w okolicy 1150, 1550 i 2075 USD.

XRP/USD – Ripple

Coraz bardziej optymistycznie zaczyna wyglądać również obecna sytuacja na notowaniach Ripple. W tym przypadku rynek również pokonał dziś techniczną strefę oporu. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować te wzrosty, spodziewać moglibyśmy się ich kontynuacji w okolice 0.87 USD bądź nawet do 1.18 USD.

IOT/USD – IOTA

Równie optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach IOTA, gdzie kurs nie tylko pokonał ale również przetestował i odrzucił już od góry poziom 1.55 USD. Z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej aprecjacji. Kolejne techniczne poziomy oporu, w okolicy których należałoby się spodziewać reakcji podażowych znajdują się w tym przypadku kolejno w okolicy 2.21 i dalej 3.06 USD.

NEO/USD – NEO

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie zgodnie z moją ostatnią projekcją kurs konsekwentnie zbliża się w okolice 80 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dokładnego przetestowania tego oporu. Jego trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu na tym instrumencie.

EOS/USD – EOS

W okolice technicznego poziomu oporu zbliżają się również notowania EOS’a. W tym przypadku jest to poziom 10 USD. Warto jednak zwrócić uwagę, że kurs w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 7 USD. Okazuje się więc, że jeżeli w okolicy 10 USD pojawi się reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się spadków nawet o 30%. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 16 USD.

TRX/USD – Tron

Bardzo ciekawie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach TRX, gdzie kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Na skutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu (0.05 USD), gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Mimo to, poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze ostatecznie odrzucony. Jeżeli kupujący mieliby wystarczająco siły, by go pokonać, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.056 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w dłuższym horyzoncie czasowym.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Każdy ruch na rynku jest wynikiem naturalnego prawa i przyczyny, które istnieją na długo przed tym jak ich efekt ma miejsce, a także mogą być określane lata wcześniej. Przyszłość jest jednak powtórzeniem przeszłości, jak wyraźnie mówi Biblia…” – W.D. Gann

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze