Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 18.10.2018

1 514
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, iż w skutek ostatnich spadków kurs ponownie osunął się w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii trendu spadkowego. Mimo, że klasyczny re-test i odrzucenie tego wsparcia mogło otworzyć drogę do ponownych wzrostów, to tak się jednak nie stało. Okazuje się bowiem, że reakcja popytowa, która pojawiła się w okolicy tej strefy był zbyt mała by móc trwale zmienić ogólne nastawienie rynku. Dopóki więc kurs znajduje się poniżej 505 USD, spodziewać możemy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 400 USD. Abyśmy mogli mówić o potencjale do jakichkolwiek większych wzrostów rynek musiałby bowiem najpierw wybić powyżej 655 USD.

EOS/USD – EOS

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach EOS’a, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym, którego górnym ograniczeniem jest niezwykle istotny opór. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, z każdym kolejnym dniem coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem. Gdyby tak się stało, potencjalnym zasięgiem dla dalszych spadków mogłyby okazać się nawet okolice 2 USD.

XLM/USD – Stellar

Dość podobnie wygląda także Stellar. W tym przypadku zdecydowanie ważniejsze dla rynku wydaje się jednak dolne ograniczenie obecnej konsolidacji, które pozostaje niepokonane od połowy grudnia ubiegłego roku. Mimo to, dopóki kurs nie wybije powyżej 0.33 USD ostrożny byłbym z otwieraniem jakichkolwiek pozycji długich.

ADA/USD – Cardano

W trendzie horyzontalnym znajdują się także notowania Cardano, gdzie w minionym tygodniu doszło do ponownego przetestowania górnego ograniczenia konsolidacji. Tamteż po raz kolejny pojawiła się dość silna reakcja podażowa. dyby strefa ta została trwale odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.06 USD.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Monero. W tym przypadku także kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto jednak zwrócić uwagę, iż już jakiś czas temu rynek wybił linię trendu spadkowego. Ponadto wsparcie będące dolnym ograniczeniem konsolidacji dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się w jego okolicy jakiejś większej reakcji popytowej.

Abyśmy mogli jednak mówić o potencjalne do większych wzrostów, kurs musiałby najpierw wybić powyżej 160 USD.

TRX/USD – Tron

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, ze kurs od pewnego czasu porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie stanowi niezwykle istotny opór. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy w związku z czym bardziej prawdopodobne wydaje się jednak wybicie dołem i dalsza deprecjacja. Gdyby jednak obecnie testowana strefa została jednak pokonana, wówczas potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.055 USD.

NEO/USD – NEO

W trendzie horyzontalnym poruszają się także w ostatnim czasie notowania NEO. Jeżeli jednak rynek wybiłby poniżej obecnie testowanego wsparcia, niezwykle ciężko byłoby określić techniczny zasięg dla potencjalnych spadków. Zdecydowanie łatwiej jest określić poziom 43 USD jako potencjalny zasięg dla dalszych spadków po wybiciu powyżej 28 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Rynki są bez przerwy w stanie niepewności i zmienności, a pieniądze zarabia się poprzez zignorowanie rzeczy oczywistych i stawianie na nieoczekiwane

– George Soros

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze