Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 18.06.2018

1 497

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 6500 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w okolice 5 tys. USD.

Póki co ciężko jednak jednak znacznie stwierdzić, czy strefa ta rzeczywiście zostanie trwale pokonana, gdyż od kilku dni kurs oscyluje w okolicy tego poziomu. Jeżeli więc w najbliższym czasie pojawiłaby się silna reakcja popytowa, mogłoby jeszcze dojść do zanegowania tego wybicia.

Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie lokalnej linii tendencji spadkowej mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

BTC/JPY – Bitcoin

Nieco bardziej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs jedynie dotarł lecz nie pokonał technicznego wsparcia w okolicy 700 tys. JPY. W chwili obecnej możliwe scenariusze są dwa:

  • Jeżeli w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja popytowa i obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów. W tym przypadku, dopiero pokonanie linii tendencji spadkowej mogłoby jednak zmienić nastawienie rynku w szerszym horyzoncie czasowym.
  • Jeżeli obecnie testowania strefa zostanie pokonana, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice 550-600 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Zdecydowanie bardziej pesymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie kurs od dłuższego czasu porusza się na południe. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 360-400 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Równie mało optymistycznie wyglada także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie kurs oscyluje poniżej lokalnego oporu. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że pojawiła się tam już pierwsza reakcja podażowa. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego potencjalne odrzucenie, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których docelowym zasięgiem mogą okazać się nawet okolice 0.0670 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Coraz mniej optymistycznie zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowaniach Litcoina, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w okolice 95 USD. Jeżeli i to wsparcie zostanie pokonane, (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji nawet w okolice 35 USD.

Bardzo możliwe jednak, że w najbliższym czasie pojawi się jakaś reakcja popytowa, na skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolice 105-110 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Spoglądając na notowania pary LTC/BTC zauważymy, iż zgodnie z moją wcześniejszą projekcją, na skutek ostatnich spadków kurs osunął się w końcu w okolice zielonej strefy wsparcia. Póki co nie pojawiła się tu jeszcze żadna reakcja sugerująca potencjalne odrzucenie testowanego poziomu. Jeżeli jednak tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet, że potencjalne spadki dotrą aż w okolice 0.01 BTC.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dasha zauważymy, że na przestrzeni ostatniego tygodnia kurs oscylował poniżej 280 USD. Ponieważ zmienność w ostatnich dniach była stosunkowo niewielka, nie pozostaje mi nic innego jak podtrzymać ubiegłotygodniową projekcję, w której pisałem, iż z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji i ponownego przetestowania nawet okolic 220 USD.

DASH/BTC – DASH

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej 0.0425 BTC. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków przynajmniej w okolice 0.0368 BTC. Jeżeli jednak wsparcie to również zostanie pokonane, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji nawet do 0.0255 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że na przestrzeni ostatniego tygodnia kurs oscylował w okolicy 0.20 USD. Biorąc po uwagę, że w okolicy tego wsparcia nie pojawiła się jeszcze żadna większa reakcja popytowa, podobnie jak w przypadku BTC należałoby uwzględnić dwa możliwe scenariusze:

  • Jeżeli w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja popytowa i obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice górnego ograniczenia trwającej od dłuższego czasu konsolidacji tj 0.46 USD.
  • Jeżeli obecnie testowania strefa zostanie pokonana, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice 0.10 USD.

XEM/BTC – NEM

Bardzo podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary XEM/BTC, gdzie kurs także znajduje się w okolicy wsparcia. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia trwająca od drugiej połowy lutego br. konsolidacja jest formą korekty, pokonanie 3000 satoshi mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice grudniowych minimów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Nie próbuj kupować w dołkach i sprzedawać na szczytach – Bernard Baruch

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze