Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 18.04.2019

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy grudnia 2018 roku wzrostów kurs pokonał już niezwykle istotny opór w okolicy 4.50 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 6.80 – 7 USD. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Fakt ten sprawia, że w najbliższym czasie mogłaby tu pojawić się przynajmniej korekta spadkowa, wskutek której EOS mógłby cofnąć się do 4.50 USD.

BNB/USD – BinanceCoin

Niezwykle interesująco wygląda obecna sytuacja na notowaniach BinanceCoin’a, którego kurs zbliża się w rejon historycznych szczytów. Biorąc pod uwagę, że rynek nigdy nie był powyżej, w okolicy tego oporu mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja podażowa. Gdyby jednak strefa ta została trwale pokonana, BinanceCoin mógłby kontynuować wzrosty, lecz określenie ich docelowego zasięgu nie jest już możliwe.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy lutego br.r. wzrostów kurs dotarł w rejon 0.14 USD, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Trwające od tego czasu spadki sprawiły, że cena Stellar’a ponownie osunęła się poniżej poziomu 0.1185 USD, którego re-test obecnie obserwujemy. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0.0990 USD.

ADA/USD – Cardano

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Cardano, którego kurs dotarł niedawno w okolice 1 USD. Tam też pojawiła się większa reakcja podażowa, wskutek której od kilkunastu dni znów obserwujemy spadki. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w rejonie 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił powyżej niezwykle istotnej strefy oporu (0.0280-0.0295 USD), o której pisałem już wielokrotnie. Wybicie to szybko zostało jednak zanegowane, w efekcie czego kurs znów znalazł się poniżej tej strefy. Od kilku dni obserwujemy dość wąską konsolidację i gdyby przyjąć, że jest to forma korekty, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwa dalsza deprecjacja, dla której realnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice 0.0214 USD.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił górą z trwającej od dłuższego czasu formacji trójkąta prostokątnego. Mimo to, wzrosty te nie dotarły w rejon kolejnego oporu (80 USD). Niemal od początku kwietnia br. obserwujemy trend horyzontalny. Warto także pamiętać, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. górnego ograniczenia trójkąta co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się przynajmniej korekty spadkowej.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 100 dolarów i dotarł w rejon kolejnego (137 USD), gdzie już jakiś czas temu pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów, w jego rejonie spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Trzeba dyscypliny, cierpliwości i odwagi. Musisz mieć chęć do stracenia, ale jednocześnie silne pragnienie, by wygrać.

– Gary Biefeldt

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze