Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 18.03.2019

1 769
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się na północ tworząc formację klina zwyżkującego. W trakcie tych wzrostów doszło już do pokonania technicznego oporu w wysokości 3950 dolarów, którego re-test obserwujemy w chwili obecnej. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się większa reakcja popytowa. Gdyby tak się stało, rynek mógłby nawet wybić górą z klina. To z technicznego punktu widzenia otwarłoby natomiast drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 4190 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku rynek również oscyluje obecnie w okolicy lokalnego wsparcia i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 465 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs dotarł niedawno w rejon 145 USD. Tam też pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydaja się okolice 132 USD bądź nawet 127 USD.

ETH/BTC – Ethereum

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda także obecny układ na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Jeżeli zatem w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic ubiegłotygodniowych minimów bądź nawet poziomu 0.0316 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek techniczny opór w wysokości 58 dolarów. W chwili obecnej obserwujemy jego re-test. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się większa reakcja popytowa. Gdyby tak się stało i strefa ta zostałaby trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 72 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs dotarł na przestrzeni ostatnich dni w okolice kolejnego, technicznego oporu, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 0.0130 BTC bądź nawet 1,0130 BTC.

IOT/USD – IOTA

Spoglądając na notowania IOTA zauważymy, że kurs od dłuższego czasu oscyluje w okolicy 0.32 USD, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony spodziewać moglibyśmy się pojawienia kolejnego impulsu spadkowego, który mógłby doprowadzić do ponownego przetestowania rejonu 0.2450 USD bądź nawet 021 USD.

IOT/BTC – IOTA

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, przynajmniej z technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobne wydaję się tu możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków, w okolice grudniowych dołków.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że w skutek niedawnych wzrostów kurs pokonał techniczny opór w wysokości 1.3340 USD i dotarł do kolejnego (1.65 USD), gdzie już w miniony piątek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 1.3340 USD.

LSK/BTC – Lisk

Dość podobnie prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC, której kurs również dotarł w rejon istotnego oporu. Biorąc pod uwagę niedawną reakcję podażową, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.0003 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Każdy ruch na rynku jest wynikiem naturalnego prawa i przyczyny, które istnieją na długo przed tym jak ich efekt ma miejsce, a także mogą być określane lata wcześniej. Przyszłość jest jednak powtórzeniem przeszłości, jak wyraźnie mówi Biblia…

– W.D. Gann

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze