Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 17.12.2018

1 916
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek dzisiejszych wzrostów rynek pokonał testowany od kilku dni, lokalny opór w okolicy 3240 dolarów. Biorąc pod uwagę, że – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – pokonanie jednego oporu otwiera drogę do dalszych wzrostów w okolice kolejnego, dojść można do wniosku, że jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 3590 dolarów. Dopóki poziom ten pozostaje jednak niepokonany, ogólne nastawienie rynku w dalszym ciągu pozostaje pro-spadkowe.

BTC/JPY – Bitcoin

Niemal identycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, której kurs również pokonał dziś lokalny poziom oporu. Jeżeli zatem tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 409 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs już w sobotę odbił się od lokalnego wsparcia w okolicy 83 dolarów. Jeżeli zatem trwająca od tego czasu tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 105 USD. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że pierwsza reakcja podażowa mogłaby pojawić się nieco wcześniej bo już w okolicy 100 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast notowania pary ETH/BTC, której kurs od pewnego czasu porusza się spokojnie na południe. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się realizacji mojego scenariusze sprzed kilku miesięcy a mianowicie ponownego przetestowania wsparcia w okolicy 0.024 BTC. Biorąc pod uwagę, że poziom ten pozostaje niepokonany od połowy marca 2017 roku, niewykluczone, że i tym razem w jego okolicy pojawi się większa reakcja popytowa, mogąca zapoczątkować przynajmniej większą korektę wzrostową.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że mimo, iż kurs nie dotarł precyzyjnie do zakładanego przeze mnie poziomu 21 dolarów, to w jego okolicy pojawiła się już pierwsza, dość silna reakcja popytowa. Jeżeli zatem trwające od czterech dni wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania najbliższego oporu tj. 35 USD. Gdyby jednak strefa ta została pokonana, wówczas kurs mógłby dotrzeć nawet w okolice 48 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

Za potencjalnym umocnieniem Litecoina przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs wybił dziś górą z trwającej od dłuższego czasu formacji klina zniżkującego. Jeżeli zatem wzrosty będą kontynuowane, realnym zasięgiem dla dalszej aprecjacji wydaja się w tym przypadku okolice 0.01 BTC (zielona strefa oporu).

IOT/USD – IOTA

Możliwych wzrostów spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach IOT’y. W tym przypadku realnym zasięgiem dla tej tendencji wydają się okolice ostatnio 0.33 USD bądź nawet 0.44 USD. Dopóki jednak kurs znajduje się poniżej tych oporów, (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) ogólne nastawienie rynku pozostawać będzie pro-spadkowe i wszelkie wzrosty rozpatrywać powinniśmy bardziej jako korekty aniżeli impulsy trendowe.

IOT/BTC – IOTA

Niezwykle interesująco wygląda za to obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs w skutek ostatnich wzrostów dotarł w okolice górnego ograniczenia kanału spadkowego. W tym przypadku, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Dopóki rynek znajduje się jednak wewnątrz kanału, spodziewać moglibyśmy się nawet odrzucenia obecne testowanej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby przyczynić się do kolejnej fali wyprzedaży.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, ze wskutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 1.30 USD. W chwili obecnej obserwujemy re-test tego wsparcia (teraz już oporu). Dopiero trwałe odrzucenie bądź pokonanie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. Biorąc jednak pod uwagę, że niemal cały rynek kryptowalut dość mocno skorelowany jest z kursem Bitcoina, który w ostatnim czasie zyskuje na wartości, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie tego oporu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 2.59 USD.

LSK/BTC – Lisk

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają za to notowania pary LSK/BTC, gdzie na przestrzeni minionego tygodnia kurs poruszał się w niezwykle wąskiej konsolidacji utrzymując się w dalszym ciągu poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Warto zwrócić uwagę, iż poziom ten pozostawał niepokonany od maja 2017 roku. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, rynek mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“W inwestowaniu, to co jest wygodne rzadko jest opłacalne.

– Robert Arnott

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze