Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 17.09.2018

1 773
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że przez cały ubiegły tydzień kurs poruszał się spokojnie na północ. Mimo, iż wzrosty te nie dotarły nawet w okolice linii tendencji spadkowej, to w dniu dzisiejszym ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji nawet w okolice 5 800 USD. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie pokonane, należałoby się przygotować nawet na ponowny test 5 000 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie w najbliższym czasie moglibyśmy się spodziewać ponownego przetestowania okolic 645 tys. JPY. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazuje się strefa pomiędzy 600 tys. a 550 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs w najbliższym czasie mógłby osunąć się w okolice 150 USD. Z technicznego punktu wiedzenia jest to bowiem najbliższe, techniczne wsparcie, gdzie mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odbicie. Niewykluczone jednak (choć coraz mniej prawdopodobne), że nim do tego dojdzie, rynek uprzednio przetestuje od dołu ostatnio pokonane wsparcia (teraz opór) w okolicy 270 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Bardzo podobnie wyglądając notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.05 BTC. Fakt ten sprawia, że (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.024 BTC. Scenariusza tego nie negują nawet ostatnie wzrosty.

LTC/USD – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, którego kurs od ubiegłego tygodnia oscyluje w okolicy dolnego ograniczenia konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia jest to forma korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie obecnie testowanego poziomu wsparcia. Gdyby tak się stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 35 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Równie mało optymistycznie wyglądają notowania pary LTC/BTC, gdzie od połowy sierpnia kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest jedynie korektą, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwa kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.005 BTC.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dasha zauważymy, od niemal dwóch tygodni kurs oscyluje w okolicy lokalnej strefy oporu. Jeżeli tylko poziom ten zostanie odrzucony, realny zasięgiem dla spadków okazują się okolice tegorocznych minimów tj. 125 USD.

DASH/BTC – DASH

Nieco inaczej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie już jakiś czas temu rynek zanegował wcześniejsze wybicie poziomu 0.0270 BTC. Jeżeli trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu okolic poziomu 0.037 BTC. Biorąc jednak pod uwagę, że opór ten znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że pojawi się tam silna reakcja podażowa.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od kilku tygodni kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.09 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.20 USD.

XEM/BTC – NEM

Coraz ciekawiej wyglądają również notowania pary XEM/BTC, gdzie zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami kurs osunął się w okolice grudniowych dołków. Jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 50% korekty Fibonacciego z obecnego impulsu spadkowego.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“‘W tym biznesie jeśli jesteś dobry, masz rację sześć razy na dziesięć. Nigdy nie będziesz mieć racji dziewięć razy na dziesięć.”

– Peter Lynch

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze