Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 16.11.2017
Dynamiczne wzrosty z ostatnich dni sprawiły, że na wielu altcoinach ustanowione zostały nowe ATH. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie wszędzie wzrosty te są kontynuowane. Nie zmienia to jednak faktu, że w ciągu ostatnich dni na notowaniach kryptowalut obserwujemy ponadprzeciętną zmienność, która sprawia, że zainteresowanie tą formą inwestycji prawdopodobnie dalej będzie rosło. Jak co czwartek zapraszam zatem na przegląd technicznej sytuacji na notowaniach altcoinów.
LSK/USD – Lisk
Na skutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów kurs Liska wzrósł o ponad 215 z okolic poziomu 4 USD aż powyżej 11,50 USD. Tym samym ustanowione zostało nowe ATH. Z technicznego punktu widzenia warto zwrócić uwagę, że na skutek tych wzrostów rynek pokonał po czym re-testując odrzucił od góry (jako wsparcie) linię wcześniejszej tendencji spadkowej. W dniu wczorajszym pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli spadki byłyby kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu okolic poziomu 8.15 USD a więc poprzedniego ATH. Mimo to, ogólne nastawienie rynku w obecnym momencie jest pro-wzrostowe.
LSK/BTC – Lisk
Mimo, że trwające od połowy września br. spadki nie dotarły w okolice poziomu 0.00047, to niemal od początku listopada obserwujemy dynamiczne wzrosty. Na ich skutek kurs na bardzo dużym wolumenie pokonał a następnie przetestował od góry (jako wsparcie) poziom 0.0012. Tamteż pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice sierpniowych i wrześniowych szczytów czyli dotychczasowego ATH. Oznacza to, że List ma szansę umocnić się względem BTC o ponad 33%.
IOT/USD – IOTA
Ponieważ tą kryptowalutę na łamach portalu BitHub.pl analizujemy po raz pierwszy, spójrzmy najpierw na interwał dzienny. Bardzo dokładnie zobaczymy wówczas, że na skutek trwających od połowy sierpnia br. spadków kurs dotarł w okolice poziomu 0.34 USD, gdzie w ubiegły poniedziałek pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy dynamiczne wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 1.05 USD.
Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż na skutek tych wzrostów kurs pokonał już dwa techniczne oporu znajdujące się kolejno w okolicy 0.64 USD oraz 0.77 USD. Drugi z tych poziomów, po pokonaniu został również przetestowany od góry (jako wsparcie) a w jego okolicy pojawiła się silna reakcja popytowa.
IOT/BTC – IOTA
Spoglądając na notowania w stosunku do BTC zauważymy, że tu wzrosty nie są już tak bardzo dynamiczne. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania bardzo ważnego oporu i dopiero pokonanie bądź odrzucenie tej strefy mogłoby dać nam jakiekolwiek wskazówki dotyczące najbliższej przyszłości tej pary. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo, iż poziom ten pokonany został już 8 października br. to będzie to dopiero jego pierwszy re-test.
EOS/USD – EOS
Na skutek ostatnich bardzo dynamiczny wzrostów EOS dotarł w okolice poziomu 1.45 USD, gdzie zgodnie moją ubiegłotygodniową projekcją pojawiła się reakcja podażowa. Poziom ten ostatecznie został jednak pokonany i wzrosty dotarły aż do 1,87 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, to jak pisałem już ostatnio, spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 2.08 USD.
Warto jednak zwrócić uwagę, że w trakcie całego, trwającego od 23 października br. rychu wzrostowego powstał niemal idealny układ AB=CD, który może przemawiać za pojawieniem się w najbliższym czasie przynajmniej korekty spadkowej. Jeżeli tak by się stało, spodziewać moglibyśmy się re-testu wspomnianego już poziomu 1.45 USD.
EOS/BTC – EOS
Spoglądając na notowania EOS/BTC zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów kurs pokonał bardzo ważny, techniczny opór. Mimo to poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie) co mogłoby determinować potencjalne spadki. Z technicznego punktu widzenia najlepiej gdyby nie okazały się one zbyt dynamiczne a rynek dotarłby w okolice tego poziomu dopiero w miejscu, gdzie przecina się on z linią tendencji wzrostowej. Taka konfluencja wsparć mogłaby zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się silnej reakcji popytowej i kontynuacji wzrostów.
ZEC/USD – Zcash
Zcash to już druga kryptowaluta, którą w dniu dzisiejszym analizujemy po raz pierwszy. Spoglądając na poniższy screen przedstawiający obecną sytuację na interwale dziennym zauważymy, że na skutek kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Obecnie, po raz trzeci już znaleźliśmy się w okolicy poziomu 310 USD, który uznać moglibyśmy za górne ograniczenie tej konsolidacji. Dopiero pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 410 USD. Póki co obecna świeca dzienna wygląda jednak jakbyśmy mieli ponownie odrzucić ten opór. Nie należy jednak interpretować świec, które się dopiero tworzą dlatego powiem tylko, że obecnie kurs znajduje się w bardzo interesującym miejscu i bez wątpienia warto uważnie przyglądać się tej walucie.
ZEC/BTC – Zcash
Jeszcze mniej optymistycznie wygląda obecna sytuacja w zestawieniu z BTC. W tym przypadku kurs dotarł w okolice bardzo ważnego oporu, gdzie już w poniedziałek pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.0240.
BCH/USD – Bitcoin Cash
Zgodnie z moją poprzednią analizą kurs BCH dotarł w okolice poziomu 705 USD. Ba, nie tylko dotarł ale również pokonał ten poziom by ostatecznie ustanowić nowe ATH na poziomie 2799 USD. Oznacza to, że od czasu poprzedniego dołka w okolicy 280 USD, w ciągu zaledwie 33 dni Bitcoin Cash podrożał o ponad 910%. Szkoda tylko, że to co dobre tak szybko się skończyło. Po ustanowieniu nowego ATH pojawiła się bowiem bardzo silna reakcja podażowa i od niedzieli kurs ponownie porusza się na południe. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie zasięg tych spadków. Biorąc pod uwagę, że obecnie BCH wyceniany jest na nieco ponad 1000 USD zauważymy, że spadki te przekraczają 64%. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ich pogłębienia i ponownego przetestowania okolic poziomu 900 USD.
BCH/BTC – Bitcoin Cash
Sytuacja wygląda jeszcze mniej optymistycznie gdy spojrzymy na zestawienie z BTC. W tym przypadku zasięg dotychczasowych spadków przekroczył już bowiem 75% i wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana. W dniu dzisiejszym pokonaliśmy bowiem wsparcie w okolicy poziomu 0.1530 a kolejne znajduje się dopiero przy 0.1050.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Traderzy sukcesu, którzy wykazali się wytrwałością w tej branży mają jedną wspólną cechę: spójna metodologia w połączeniu ze skuteczną strategią. Nie możesz handlować z zyskiem na dłuższą metę bez posiadania takiej strategii.” – Linda Rashke