Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 16.08.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w okolice 0.28 USD. Tam też już we wtorek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty wzrostowej, w skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolice 0.40 USD.

Jeżeli jednak tak się nie stanie i obecnie testowane wsparcie zostanie jednak pokonane, wówczas spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.14 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast notowania Bitcoin Cash, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się ostatecznie poniżej testowanego wówczas poziomu 600 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 280 USD. Mimo to, w dniu dzisiejszym obserwujemy nieznaczną przewagę kupujących. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia. Dopóki jednak kurs znajduje się poniżej, tendencja wciąż pozostaje zdecydowanie pro-spadkowa.

EOS/USD – EOS

Niezwykle interesująco wygląda EOS, którego kurs zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją osunął się w okolice 4.50 USD. Jak przystało na istotne wsparcie, w jego okolicy już we wtorek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Biorąc pod uwagę, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 7 USD, trwałe odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów właśnie w okolice tego poziomu.

Jeżeli jednak tak się nie stanie i obecnie testowane wsparcie zostanie pokonane, wówczas należałoby się przygotować na możliwe spadki nawet w okolice 2 USD.

XLM/USD – Stellar

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast notowania Stellara, którego kurs od kilku dni oscyluje nieco poniżej ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu), gdzie już kilkukrotnie pojawiała się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.17 USD.

Gdyby jednak i to wsparcie zostało pokonane, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwe spadki w okolice 0.06 USD.

IOT/USD – IOTA

Coraz ciekawiej wygląda za to IOTA, której kurs zbliża się w okolice wspomnianego przeze mnie ostatnio poziomu 0.33 USD. Biorąc pod uwagę jak istotny był to poziom w przeszłości, i w przyszłości spodziewać moglibyśmy się w jego okolicy pojawienia silnej reakcji popytowej. Gdyby wsparcie to zostało trwale odrzucone, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 1.00 USD.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w okolice 80 USD, gdzie już w miniony wtorek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa, sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, w skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 110 USD.

NEO/USD – NEO

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w okolice 15 USD. Tam też (podobnie jak w przypadku większości kryptowalut) w miniony wtorek pojawiła się reakcja podażowa. Biorąc pod uwagę, że w trakcie trwania ostatnich spadków nie pojawiła się żadna większa korekta wzrostowa a ostatnio pokonane wsparcie w dalszym ciagu nie zostało jeszcze przetestowane od dołu (jako opór), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet odrzucenia obecnie testowanego wsparcia, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów przynajmniej w okolice 24-28 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“‘Jeśli mam pozycję, która działa przeciwko mnie, uciekam z niej; jeśli idzie w moim kierunku – trzymam ją… Kontrolowanie ryzyka jest najważniejszą rzeczą w tradingu. Jeśli masz tracącą pozycję, sprawia ona, że czujesz się niekomfortowo. Rozwiązanie w tym przypadku jest bardzo proste: Uciekaj z niej, przecież zawsze można wrócić.”

– Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!