Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 15.11.2018

1 116
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że od pewnego czasu a dokładnie od chwili wybicia linii tendencji spadkowej, kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Fakt ten sprawia, że dopóki nie wybijemy powyżej 0.60 USD, dalsze wzrosty stoją pod znakiem zapytania. Biorąc jednak pod uwagę dynamikę ostatnich spadków, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że w najbliższym czasie rynek ponownie osunie się w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji tj. 0.37 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash’a, którego notowania niezwykle negatywnie zareagowały na dzisiejszy hard fork. W skutek tego wydarzenia kurs osunął się bowiem do najniższych poziomów od sierpnia 2017 roku i póki co niewiele wskazuje, by tendencja ta miała ulec zmianie. Ciężko nawet wyznaczyć w tym przypadku istotny poziom wsparcia, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji popytowej.

EOS/USD – EOS

Niezwykle interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach EOS’a, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej rynek po raz kolejny testuje dolne ograniczenie tej konsolidacji. Jeżeli więc wsparcie to ponownie zostanie odrzucone, niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawi się kolejny ruch wzrostowy.

Jeżeli jednak obecnie testowany poziom zostanie pokonany, wówczas potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet do 2 USD. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji popytowej.

XLM/USD – Stellar

W okolicy technicznego wsparcia znajdują się także notowania Stellara. W tym przypadku jest to jednak jedynie linia lokalnej tendencji spadkowej, której trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w okolice 0.17 USD. Nawet jeżeli poziom ten zostanie odrzucony, ewentualne wzrosty po raz kolejny mogłyby zatrzymać się poniżej 0.30 USD. Dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakiejś większej aprecjacji.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że od połowy czerwca br. kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej rynek ponownie testuje dolne ograniczenie tej konsolidacji. Jeżeli zatem w okolicy tego wsparcia pojawi się silna reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 150 USD.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie pokonana, wówczas ewentualne spadki mogłyby być kontynuowane nawet do 62 USD.

TRX/USD – Tron

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie stanowi niezwykle istotny opór. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy w związku z czym bardziej prawdopodobne wydaje się jednak pokonanie obecnie testowanego wsparcia, wybicie dołem i dalsza deprecjacja. Jeżeli jednak obecnie testowane, dolne ograniczenie konsolidacji po raz kolejny zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 0.03 USD.

DASH/USD – DASH

W okolicy technicznego wsparcia znajdują się również notowania Dash’a, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w okolice 125 USD. Póki co nie pojawiła się tu jednak silna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli zatem poziom ten zostanie pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

IOT/USD – IOTA

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach IOTA, gdzie w skutek trwających od wczoraj, dynamicznych spadków, kurs osunął się poniżej 0.44 USD. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 0.33 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, istotny, techniczny poziom wsparcia.

NEO/USD – NEO

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, którego kurs również pokonał w tym tygodniu techniczny poziom wsparcia. W tym przypadku niemal niemożliwym jest jednak określenie kolejnego wsparcia, w okolicy którego mogłaby pojawić się reakcja popytowa.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od kilkunastu tygodni kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.09 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.15 USD bądź nawet 0.20 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Spekulacja jest najciekawszą grą na świecie. Nie jest jednak przeznaczona dla ludzi głupich, leniwych, tych z problemami emocjonalnymi lub poszukujących szybkiego zarobku. Ci umrą biedni.

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze