Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 15.02.2018

523

Takie dni jak dziś lubimy chyba wszyscy. Spoglądając na ranking coinmarketcap.com widać zdecydowaną przewagę zieleni. Aż 86 spośród 100 największych walut cyfrowych zyskuje dziś na wartości…i tak już od kilku dni. Czy zatem hossa wróciła na stałe, czy może to tylko głębsza korekta? Póki co większość coinów nie wybiła jeszcze nowych ATH ale są powody do zadowolenia. Mimo, że dziś czwartek i teoretycznie nie powiniennem wspominać o Bitcoinie, to jednak nie mogę się powstrzymać by nie przynieść Wam dobrych (miejmy nadzieję) wieści.

Źródło: coinmarketcap.com

BTC/USD – Bitcoin powyżej 10 000 USD!

Na skutek trwających od ubiegłego wtorku wzrostów wartość BTC ponownie przekroczyła 10 tys. USD. Spoglądając na poniższy screen zauważymy również, że na skutek tych wzrostów cyfrowe złoto pokonało bardzo ważny, techniczny opór 9500 USD. Na niższym interwale czasowym dostrzec można nawet, że po pokonaniu doszło także do re-testu i odrzucenia tej strefy od góry (jako wsparcia). Jeżeli obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem nawet ponownego przetestowania górnego ograniczenia kanału spadkowego bądź nawet okolic 13 tys. USD.

Notowania BTC/USD od TradingView

LSK/USD – Lisk

Zgodnie z moją projekcją, od czasu mojej ostatniej analizy obserwowaliśmy pogłębienie przeceny. Spadki te pokonały techniczne wsparcie 15.50 USD, o którym wówczas pisałem ale nie dotarły do kolejnego, technicznego poziomu 10.60 USD. Podobnie jak w przypadku wielu coinów, od ubiegłego wtorku obserwujemy silną aprecjację, na skutek której rynek pokonał dziś techniczny opór 30.50 USD. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 40 USD.

Jeżeli jednak dzisiejsze wzrosty zostałyby zanegowane, ewentualne spadki mogłyby sięgnąć nawet 23.50 USD.

Notowania LSK/USD od TradingView

GAME/USD – GameCredits

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na GameCredits. Na skutek trwających od połowy stycznia, 78-procentowych spadków kurs osunął się aż w okolice 1.50 USD, gdzie w ubiegły wtorek pojawiła się reakcja popytowa. Trwające od tego czasu wzrosty nie są jednak zbyt dynamiczne co świadczyć może o tym, że są one jedynie kolejną korektą w trendzie spadkowym.

Obecnie rynek oscyluje w okolicy lokalnego oporu 2.55 USD i jeżeli strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji w okolice 3.10 USD i 50% mierzenia Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego. Ponowne odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby jednak być sygnałem do kolejnej fali spadków, dla których technicznym targetem okazują się okolice 1.50 USD.

Notowania GAME/USD od TradingView

VEN/BTC – VeChain

Zdecydowanie lepiej wygląda za to obecna sytuacja na VeChain, gdzie niedawno rynek odrzucił lokalne wsparcie. Jeżeli trwające od wtorku wzrosty będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania styczniowych maksimów.

Notowania VEN/BTC od TradingView

Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy jednak, że by tak się mogło stać, musielibyśmy najpierw pokonać lokalny opór, w okolicy którego obecnie się znajdujemy.

Notowania VEN/BTC od TradingView

STR/USD – Stellar Lumens

Niemal bliźniaczo wyglada obecna sytuacja na notowaniach Stellara. Co prawda w tym przypadku rynek już w ubiegłym tygodniu odbił się od wsparcia ale…

Notowania STR/USD od TradingView

… spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że na skutek tych wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu i dopóki strefa ta nie zostanie pokonana, dalsze wzrosty stoją pod znakiem zapytania. Za potencjalnymi spadkami przemawiać może natomiast fakt, że poziom ten bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

Notowania STR/USD od TradingView

BCH/USD – Bitcoin Cash

W okolicy zdecydowanie ważniejszego oporu znajdują się jednak obecnie notowania BCH. Zgodnie z moją ostatnią projekcją, rynek pokonał wsparcie w okolicy 1400 USD i dotarł aż do 900 USD, gdzie w ubiegłym tygodniu pojawiła się silna reakcja popytowa, na skutek której kurs ponownie dotarł w okolice 1400 USD. Tym razem poziom ten stanowi juz wsparcie i biorąc pod uwagę, że zbiega się on z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej i ponownych spadków.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, kolejny opór znajduje się dopiero powyżej 2000 USD.

Notowania BCH/USD od TradingView

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Szeroka dywersyfikacja jest wymagana tylko wtedy, gdy inwestorzy nie rozumieją, co robią.” – Warren Buffett

Komentarze