Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 18.01.2018

483

Dzisiejsza sesja to hossa z prawdziwego zdarzenia. Według danych portalu coinmarketcap.com z godz. 19:30 wszystkie ze 100 największych kryptowalut w ciagu ostatnich 24 godzin wzrosło na wartości. Największą aprecjację obserwujemy na MediBloc (81,80%), Dentacoin (79,72%) oraz Experience Points (72,06%) Najmniejsze wzrosty odnotował dziś Neblio (13,84%), SmartCash (14,20%) oraz Aeternity (14,68%). 

Źródło: coinmarketcap.com
Źródło: coinmarketcap.com

Tak jak dzisiejsze wyniki, poniższy artykuł również jest w pewnym stopniu wyjątkowy. Spośród wszystkich zaproponowanych przez Was coinów, zaledwie jeden był wcześniej przeze mnie analizowany. Oznacza to, że dziś niemal same świeżynki. Zaczynamy!

PAY/USD – TenX

PAY obecnie znajduje się on na 98 miejscy pod względem ogólnej kapitalizacji. Spoglądając na notowania tej kryptowaluty zauważymy, że niemal od początku sierpnia 2017 roku kurs porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 1.50 – 5.10 USD. Biorąc pod uwagę zasięg tej konsolidacji, nawet handel wewnątrz (od bandy do bandy) wydaje się dobrym rozwiązaniem. Sugerując się tym, że 5 stycznia br. kurs odrzucił górne ograniczenie tego boxu, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków i ponownego przetestowania wsparcia w okolicy 1.50 USD.

Notowania PAY/USD od TradingView

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że nim to się wydarzy i nim spadki będą kontynuowane, kurs mógłby przetestować od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór). biorąc pod uwagę, że strefa ta znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się tam pojawienia reakcji podażowej.

Notowania PAY/USD od TradingView

TRX/BTC – TRON

Pod moją ostatnią analizą Pan Andrzej spytał co się dzieje z Tron? Spoglądając na notowania zauważymy, że faktycznie w ostatnim czasie nie dzieje się dobrze. Na skutek trwającej od 5 stycznia br. deprecjacji wartość tej kryptowaluty spadła bowiem o ponad 81%, docierając w okolice lokalnego wsparcia, gdzie we wtorek pojawiła się reakcja popytowa.

Późniejsze wzrosty dotarły jednak jedynie w okolice najbliższego, technicznego oporu, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta powstrzyma kupujących, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Notowania TRX/BTC od TradingView

ICX/BTC – ICON

Niezwykle interesująco wygląda również obecna sytuacja na ICONie. Podobnie jak w przypadku TRONu, na skutek ostatnich spadków kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja popytowa.

Późniejsze wzrosty dotarły w okolice lokalnej linii tendencji spadkowej. Mimo, że w okolicy tego oporu pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa, to strefa ta nie została jeszcze jednoznacznie odrzucona. Wszystko a więc trwałe pokonanie bądź odrzucenie obecnie testowanej strefy może określić przyszły kierunek ruchu.

Notowania ICX/BTC od TradingView

GAME/USD – GameCredits

Pod koniec listopada napisałem, że pokonanie poziomu 2.60 USD mogłoby otworzyć drogę do ewentualnych wzrostów. Jak się okazało, po pokonaniu tego oporu kurs już nigdy nie zszedł poniżej tego poziomu. Warto również zwrócić uwagę, że na skutek późniejszych wzrostów rynek pokonał nie tylko (różową) strefę oporu w okolicy 3.40 USD ale również ówczesne szczyty w okolicy 5 USD. Od 9 stycznia br. nowe ATH znajduje się zatem powyżej 7 USD…i to by było na tyle dobrych informacji.

W minioną niedzielę pojawiła się silna reakcja podażowa, na skutek której kurs dotarł w okolice wspomnianej wcześniej (różowej) strefy wsparcia. Mimo, że tam pojawiła się silna reakcja podażowa, to dopóki opór w okolicy 5 USD nie zostanie trwale pokonany, ewentualne wzrosty stoją pod dużym znakiem zapytania.

Notowania GAME/USD od TradingView

CVC/USD – Civic

Równie mało optymistycznie wyglada również obecna sytuacja na Civic, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs pokonał istotne wsparcie w okolicy 0.76 USD. Pomimo, że dziś obserwujemy próbę wybicia ponad ten poziom, jednak wydaje się mało prawdopodobne, by rynek równie szybko odrobił wcześniejsze spadki.

Notowania CVC/USD od TradingView

Sytuacji nie poprawia również spojrzenie na interwał 60-minutowy, gdzie po doprecyzowaniu tego oporu do lokalnych warunków zauważymy, że kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej tej strefy. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, ostrożny byłbym z jakimikolwiek zakupami.

Notowania CVC/USD od TradingView

OMG/USD – OmiseGo

Równie dynamiczne spadki pojawiły się w ostatnim czasie również na notowaniach OmiseGo. W tym przypadku kurs dotarł w okolice istotnej (różowej) strefy wsparcia, gdzie w dniu wczorajszym pojawiła się juz silna reakcja popytowa.

Notowania OMG/USD od TradingView

By wzrosty mogły być jednak kontynuowane, rynek musiałby pokonać najpierw lokalny opór w okolicy 19.50 USD a jak widać na interwale 60-minutowym, w okolicy tej strefy pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Utrudnienia związane z pokonaniem tej strefy mogą również wynikać z faktu, iż poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego.

Notowania OMG/USD od TradingView

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“W inwestowaniu, to co jest wygodne rzadko jest opłacalne.” – Robert Arnott

Komentarze