Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 14.06.2018

2 607

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.

EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że na skutek ostatnich, dość dynamicznych spadków kurs osunął się aż w okolice 10 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Póki co, wsparcie to nie zostało jednak jeszcze odrzucone. Niemniej jednak, jego trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

Biorąc pod uwagę dynamikę ostatnich spadków oraz dość pesymistyczny sentyment na całym, silnie skorelowanym rynku kryptowalut, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jednak ewentualne pokonanie tej strefy. Jeżeli tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu pokonanego już ponad dwa miesiące temu poziomu 7 USD.

XLM/USD – Stellar

Równie mało optymistycznie wygląda także Stellar, gdzie w ostatnim czasie rynek przetestował i odrzucił od dołu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór). Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której najbliższym, istotnym wsparciem okazują się dopiero okolice poziomu 0.17 USD.

XRP/USD – Ripple

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na Ripple, gdzie w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania trwającej od dłuższego czasu konsolidacji tj. poziomu 0.45 USD.

Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie górnego ograniczenia tego boxu tj. poziomu 0.92 mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

IOT/USD – IOTA

Bardzo podobnie wygląda IOTA, której kurs również od dłuższego czasu porusza się na południe. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.05 USD.

Biorąc pod uwagę jak istotna jest to strefa wsparcia, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet w jej okolicy pojawienia się większej reakcji popytowej.

TRX/USD – Tron

Równie mało optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach TRX. Spoglądając na poniższy screen zauważysz, że od początku maj br. Tron systematycznie traci na wartości. Na skutek tych spadków kurs pokonał już lokalne wsparcie (teraz opór) w okolic 0.05 USD. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji i ponownego przetestowania okolic 0.03 USD.

Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje i odrzuci od dołu w/w ostatnio pokonane wsparcie w okolicy 0.05 USD.

ADA/USD – Cardano

Coraz bardziej interesująco zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na Cardano, gdzie na skutek trwających niemal od początku maja br. spadków kurs osunął się aż w okolice 0.14 USD. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to jeszcze nigdy w historii nie zostało trwale pokonane, możliwe, że i tym razem w jego okolicy pojawi się reakcja popytowa.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.09 USD.

QTUM/USD – Qtum

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Qtum, gdzie w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 9 USD. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) realnym zasięgiem okazują się okolice 24 USD, co dałoby ROI na poziomie 160%.

XMR/USD – Monero

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają notowania Monero, gdzie na skutek ostatnich spadków, po raz pierwszy od listopada ub.r. kurs osunął się poniżej 150 USD. Z technicznego punktu widzenia było to bardzo istotne wsparcie, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w okolice 62 USD.

Bardzo możliwe jednak, że w najbliższym czasie pojawi się reakcja popytowa, na skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

LSK/USD – Lisk

Niezwykle interesująco wygląda natomiast Lisk, którego kurs w dniu wczorajszym osunął się poniżej 6.65 USD. W chwili obecnej re-testujemy ten poziom od dołu (jako opór).

Jeżeli popyt będzie miał wystarczająco siły, by zanegować wczorajsze spadki i wybić powyżej obecnie testowanego oporu, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów przynajmniej do 10 USD.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 4 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Uśrednianie ceny w dół […] to amatorskie podejście, które może zakończyć się bardzo poważnymi stratami – William O’Neil

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze