Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 14.03.2019

1 335
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w kanale wzrostowym. Biorąc pod uwagę, że rynek od dłuższego czasu oscyluje w rejonie dolnego ograniczenia tej formacji, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie tego wsparcia. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0.2776 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash’a, którego kurs w dalszym ciągu oscyluje poniżej pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej i 136 USD. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 107 dolarów.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellara zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał jeden techniczny opór (0.0963 USD) i dotarł w rejon kolejnego (0.1117 USD), gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem poziom ten zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej i re-testu pokonanego w ubiegłym tygodniu oporu (teraz wsparcia).

TRX/USD – TRON

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę trwającą od pewnego czasu stagnację, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się tu możliwa dalsza deprecjacja, w skutek której kurs mógłby osunąć się w okolice 0.018 USD. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw pokonać obecnie testowane wsparcie.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w wąskiej konsolidacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się więc możliwe wybicie dołem, co w praktyce mogłoby otworzyć drogę do jeszcze większych spadów. Póki co nie ma więc żadnych przesłanek wskazujących na potencjalną zmianę nastawienia rynku.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Są chwile, kiedy należy być całkowicie poza rynkiem, zarówno ze względów emocjonalnych jak i ekonomicznych.

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze