Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 14.02.2019

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta równoramiennego. Biorąc jednak pod uwagę, że formacja ta może zapowiadać zarówno kontynuację jak również zmianę dotychczasowego trendu, dopiero kierunek wybicie a więc pokonanie górnego bądź dolnego ograniczenia trójkąta mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. W przypadku wybicia górą, potencjale wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.3430 USD. W przeciwnym wypadku, kurs mógłby się jednak osunąć w rejon 0.2850 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Coraz bardziej pro-wzrostowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash’a, którego kurs znalazł się powyżej 120 USD. W chwili obecnej rynek testuje ten poziom od góry (jako wsparcie) i jeżeli w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 136 USD bądź nawet 142 USD.

XLM/USD – Stellar

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają za to notowania Stellara, którego kurs już trzy tygodnie temu wybił dołem z trwającej od grudnia ub.r. konsolidacji. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.06 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

TRX/USD – TRON

Równie pesymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę trwające od kilku dni spadki, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się tu możliwa dalsza deprecjacja, w skutek której kurs mógłby osunąć się w okolice 0.018 USD.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w wąskiej konsolidacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W skutek ostatnich spadków rynek ponownie dotarł w okolice dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Gdyby strefa ta została trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem byłyby okolice 0.01 USD.

Póki co, nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa sugerująca potencjalne odrzucenie tego poziomu. Jego trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. Niestety, przez wzgląd, iż kurs nie był poniżej obecnej strefy od grudnia 2017 r., niezwykle ciężko wyznaczyć kolejne techniczne wsparcia, w okolicy których mogłyby pojawić się jakieś większe reakcje popytowe.

DASH/USD – Dash

Nieco bardziej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Dasha, którego kurs znalazł się powyżej 74.65 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w rejon 100 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę trwające od dwóch dni spadki, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Jeżeli poziom ten zostanie trwale odrzucony, rynek mógłby wrócić do wzrostów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Największa zmienność występuje w punktach zwrotnych, zmniejsza się wraz z ustanowieniem nowego trendu.

– George Soros

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze