Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 13.12.2018

1 181
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że pomimo, iż w drugiej połowie września br. rynek pokonał linię trendu spadkowego, to jednak wzrosty nie trwały zbyt długo. Od pewnego czasu znów obserwujemy przewagę sprzedających, co przyczyniło się do znacznej deprecjacji wartości XRP. Mimo to, miniony tydzień był dość spokojny i kurs poruszał się w dość wąskiej konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia jest to jedynie korekta, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwa dalsza deprecjacja, w skutek której kurs mógłby osunąć się nawet w okolice poprzednich dołków tj. 0.26 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Jeszcze mniej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Casha, którego kurs osunął się do najniższych poziomów od początku jego istnienia. Biorąc więc pod uwagę, że rynek nigdy nie był niżej, ciężko określić jakikolwiek poziom, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej i potencjalnego odbicia. W związku z powyższym, jednym z najlepszych rozwiązań wydaje się tu wstrzymanie od podejmowania jakichkolwiek decyzji zakupowych do czasu uformowania się bardziej klarownej sytuacji technicznej. Na ten moment nic nie wskazuje bowiem, by ogólna tendencja rynku miała ulec zmianie.

EOS/USD – EOS

Niezwykle interesująco zaczynają wyglądać za to notowania EOSa, którego kurs osunął się w okolice 2 dolarów. Mimo, że wsparcie to zostało pokonane, to dość szybko pojawiła się reakcja popytowa próbująca je zanegować. Od kilku dni rynek testuje jednak tą strefę i póki co ciężko jednoznacznie stwierdzić czy zostanie ona jednak odrzucona. W związku z powyższym warto zatem rozważyć dwa możliwe scenariusze:

  • jeżeli obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 4.50 USD.
  • jeżeli obecnie testowana strefa zostanie pokonana, kurs EOSa mógłby osunąć się nawet w okolice 0.45 USD.

XLM/USD – Stellar

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Stellara. W tym przypadku rynek od tygodnia oscyluje nieco poniżej ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 0.14 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie trwająca od miesiąca tendencja spadkowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.06 USD.

XMR/USD – Monero

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają również notowania Monero, którego kurs znajduje się obecnie na najniższym poziome od połowy sierpnia 2017 roku. Biorąc pod uwagę, że najbliższe, istotne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja popytowa znajduje się dopiero na wysokości 28 dolarów, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji obecnej tendencji spadkowej. Póki co niewiele wskazuje bowiem na to, by ogólne nastawienie rynku miało ulec zmianie.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że w skutek ostatnich spadków rynek wybił dołem z trwającej od sierpnia br. konsolidacji. Idealnie potwierdza to zatem to, o czym pisałem już wielokrotnie a mianowicie fakt, iż konsolidacje są formą korekty i wybicia w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem (w tym przypadku spadkowym) są bardziej prawdopodobne.

Zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów, w ostatnim czasie doszło do re-testu dolnego ograniczenia tej konsolidacji, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. W skutek tych licznych testów doszło tu do powstania kolejnej (nieco mniejszej) konsolidacji, co – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – zwiększa prawdopodobieństwo pogłębienia trwającej od dłuższego czasu przeceny.

Ciężko jednak w tym przypadku wyznaczyć jakikolwiek techniczny poziom będący potencjalnym zasięgiem dla tej wyprzedaży. W związku z powyższym nie pozostaje nam nic innego jak czekać i obserwować, gdyż nie wiemy, gdzie moglibyśmy spodziewać pojawienia się reakcji popytowej mogącej być motorem napędowym do pojawienia się przynajmniej większego odbicia.

TRX/USD – TRON

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX, gdzie również niedawno rynek wybił dołem z trwającej od pierwszej połowy sierpnia br. konsolidacji. W tym przypadku nie doszło jednak do tak precyzyjnego re-testu dolnego ograniczenia wcześniejszego boxu. Biorąc natomiast pod uwagę, iż opór ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się, że gdyby do takiego re-testu doszło, w jego okolicy pojawiłaby się reakcja podażowa sygnalizująca dalsze spadki.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Na giełdzie pełno jest ludzi, którzy znają cenę wszystkiego, lecz nie znają wartości niczego.

– Philip Fisher

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze