Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 13.08.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na skutek trwających od niespełna trzech tygodni spadków kurs osunął się poniżej 7 tys. USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji i ponownego przetestowania technicznego wsparcia w okolicy 5800 USD. Okazuje się jednak, że mimo, iż poziom ten nie został jeszcze przetestowany, to od soboty ponownie obserwujemy wzrosty. Z technicznego punktu widzenia nie jest to jednak równoznaczne z negacją dalszych spadków. Warto zwrócić uwagę, że dynamika tych wzrostów jest bardzo niewielka, co świadczyć może, iż są one jedynie chwilową korektą, po której (prędzej czy później) pojawi się kolejny impuls spadkowy, w skutek którego spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 5800 USD.

Dość istotne może okazać się zatem to, czy w okolicy tego wsparcia pojawi się silna reakcja popytowa, czy może jednak tym razem poziom ten zostanie pokonany. Jeżeli tak, wówczas potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 5 tys. USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie dalsza deprecjacja mogłaby doprowadzić do ponownego przetestowania poziomu 645 tys. JPY. Jeżeli strefa ta zostałaby jednak trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się pogłębienia spadków nawet w okolice 550-600 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Coraz mniej optymistycznie wyglądają także notowania Ethereum, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 400 USD. Obecnie ETH wyceniane jest na 300 USD i jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 150 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków rynek pokonał lokalne wsparcie w okolicy 0.05, co z technicznego punktu widzenia otworzyło drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.0240 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda także w dalszym ciągu obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek ostatnich spadków kurs wybił dołem z ówczesnej konsolidacji. Jak wspominałem już ostatnio, takie wybicie otwiera drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 35 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Równie mało optymistycznie wyglądają notowania pary LTC/BTC, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 0.1 BTC. Biorąc pod uwagę, że w ciągu kilku kolejnych dni wybicie to nie zostało jeszcze zanegowane, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.005 BTC.

DASH/USD – DASH

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach DASHa, którego kurs zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na przestrzeni minionego tygodnia poruszał się na południe. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji aż w okolice wspominanego przeze mnie poziomu 125 USD. Z technicznego punktu widzenia jest to najbliższe, istotne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalną zmianę nastawienia rynku.

DASH/BTC – DASH

Coraz mniej optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie dostrzec możemy, ze na skutek trwających od dłuższego czasu spadków kurs osunął się poniżej niezwykle istotnego wsparcia w okolicy 0.0270 BTC, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Jeżeli więc w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, wówczas potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.01 BTC.

XEM/USD – NEM

Coraz ciekawiej wyglądają natomiast notowania NEM, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w okolice 0.10 USD. Warto zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie trwale pokonana, wówczas potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice historycznych minimów.

XEM/BTC – NEM

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają natomiast notowania pary XEM.BTC, gdzie póki co nie pojawiła się żadna reakcja popytowa sygnalizująca jakiekolwiek wzrosty. Jeżeli więc spadki będą kontynuowane, niewykluczone, że kurs osunie się aż w okolice grudniowych dołków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Myślę, że psychologia inwestowania jest zdecydowanie najważniejszym elementem tradingu, zaraz za nią jest zarządzanie ryzykiem, a najmniej istotnym aspektem jest kwestia tego gdzie kupić i sprzedać.”

– Tom Basso

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze