Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 13.05.2019

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów rynek pokonał kilka istotnych oporów, wśród których najistotniejsze wydają się rejony 4190 USD i 4350 USD będące górnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji oraz strefa pomiędzy 5850 a 6100 USD. W wyniku tej aprecjacji cena Bitcoina (BTC) wzrosła już o ponad 4462 USD, co stanowi niemal 143% i to wszystko w okresie niespełna pięciu miesięcy.

Warto zwrócić uwagę, że wzrosty te zatrzymały się w rejonie kolejnego, technicznego oporu (7361 USD), gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydaje się ostatnio pokonana strefa oporu (teraz wsparcia), która ponadto zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z trwającego od połowy grudnia ub.. ruchu wzrostowego.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs wybił pod koniec minionego tygodnia górą z trwającej od ponad miesiąca konsolidacji. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo. Rynek zatrzymał się bowiem już w rejonie 191 USD, który również określić moglibyśmy mianem technicznego oporu. Biorąc pod uwagę wczorajszą reakcję podażową, niewykluczone, że strefa ta zostanie odrzucona. Gdyby tak się stało, cena ETH mogłaby wrócić poniżej 181 USD bądź nawet osunąć się w okolice (zielonej) linii tendencji wzrostowej.

ETH/BTC – Ethereum

Pro-spadkowo wyglądają również notowania pary ETH/BTC, której kurs wybił niedawno dołem z trwającego od końcówki lutego br. kanału spadkowego. W wyniku tej deprecjacji rynek osunął się także poniżej 0.03 BTC po czym re-testując odrzucił obydwa te poziomy od dołu (jako opory). Jeżeli zatem obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania grudniowych minimów w rejonie 0.0250 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał lokalny poziom oporu w wysokości 0,3060 USD po czym przetestował go od góry (jako wsparcie). Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0,3490 USD bądź nawet 0,3730 USD.

XRP/BTC – Ripple

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary XRP/BTC, której kurs od drugiej połowy grudnia ub.r. spokojnie porusza się na południe. Wskutek tych spadków rynek pokonał już niezwykle istotne wsparcie i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dokładnego przetestowania znajdującego się niedaleko poziomu 4110 satoshi. Dopiero trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby przyczynić się do jakiegoś odbicia i powstania przynajmniej korekty wzrostowej.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że w wyniku niedawnych wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 225 USD, który następnie przetestowany został od góry (jako wsparcie). Tam też pojawiła się reakcja popytowa, wskutek której kurs dotarł w rejon kolejnego oporu tj. 408 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten nie został jeszcze dokładnie przetestowany, w dalszym ciagu pozostaje przestrzeń do dalszych wzrostów. Gdyby jednak strefa ta została pokonana, wówczas potencjalnym zasięgiem dla wzrostów mogłyby okazać się nawet okolice 650 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs odbił się niedawno od lokalnego wsparcia i dotarł w okolice najbliższego oporu. Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0377 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów kurs dotarł w rejon 93 dolarów, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem opór ten zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, wskutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 78 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Za potencjalnym osłabieniem Litecoina przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs re-testuje obecnie ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w wysokości 0,0129 BTC. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się kolejno rejony 0.0115 BTC bądź nawet 0.01 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Moja filozofia jest taka, że ​​wszystkie akcje są złe. Nie ma dobrych akcji, chyba że ich cena idzie w górę. Jeśli zamiast tego zmierza w dół, musisz szybko ciąć straty… Pozwalanie stratom rosnąć jest jednym z największych błędów popełnianych przez inwestorów.

– William O’Neil

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze