Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 12.07.2018

2 146
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że ostatnie wzrosty nie dotarły do zakładanego przeze mnie poziomu 10 USD. Zamiast tego, już w okolicy 4,45 USD pojawiła się reakcja podażowa, a na skutek późniejszych spadków kurs ponownie osunął się w okolice 7 USD. Dziś obserwujemy próbę pokonania tego wsparcia. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie i poziom ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 4,50 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

XLM/USD – Stellar

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją Stellar odrzucił testowane wówczas wsparcie a na skutek późniejszych spadków kurs ponownie osunął się w okolice 0.17 USD. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się bardziej precyzyjnego przetestowania tego wsparcia. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą konsolidacji, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się potencjalne pokonanie tej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 0.06 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

IOT/USD – IOTA

Dość podobnie wygląda także IOTA, której kurs ponownie znalazł się w niezwykle istotnej strefie wsparcia. Póki co nie pojawiła się tu żadna większa reakcja popytowa, dlatego też z każdym kolejnym dniem wzrastać będzie prawdopodobieństwo pokonania tego poziomu. Jeżeli tak się stanie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.33 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

XRP/USD – Ripple

Niemal identycznie wyglądają także notowania Ripple, którego kurs ponownie dotarł w okolice 0.45 USD. Biorąc pod uwagę, że strefa ta pozostaje niepokonana od połowy grudnia ub.r., jej trwałe wybicie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 0.14 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

TRX/USD – Tron

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs powoli porusza się na południe. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania okolic 0.03 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

XMR/USD – Monero

Zdecydowanie w dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają także notowania Monero, gdzie już od dłuższego czasu kurs znajduje się poniżej 150 USD. Ponadto ostatnie wzrosty zdecydowanie bardziej przypominają jedynie korektę aniżeli nowy impuls. Okazuje się więc, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 62 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

LSK/USD – Lisk

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na Lisk’u, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, ostatnie dni znów należały do podaży. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 4 USD.

Jeżeli jednak wsparcie to zostanie pokonane, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 1.30 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

BCH/USD – Bitcoin Cash

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na Bitcoin Cash, gdzie również rynek odrzucił testowane przed tygodniem wsparcie. Fakt ten sprawił, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 600 USD. Jeżeli jednak wsparcie to zostałoby pokonane, należałoby się przygotować na spadki nawet w okolice 280 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

NEO/USD – NEO

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie na skutek ostatnich wzrostów doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) 43 USD. Tam też pojawiła się reakcja podażowa i jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania strefy pomiędzy 24-28 USD. Jeżeli jednak wsparcie to również zostanie pokonane, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet do 15 USD.

Analiza Techniczna Kryptowalut

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Pieniądze zarabia się przez siedzenie, nie przez handel.

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze