Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 12.04.2018

Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę altcoinów.

LSK/USD – Lisk

Notowania Liska od ponad dwóch tygodni poruszają się w trendzie horyzontalnym. Warto jednak zwrócić uwagę, że górne ograniczenie tej konsolidacji znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z w wcześniejszych spadków co sprawia, że pokonanie tej strefy może nie należeć do najłatwiejszych. Ponadto, z technicznego punktu widzenia w dalszym ciągu pozostajemy w trendzie spadkowym a tego typu konsolidacja jest formą korekty i bardziej prawdopodobne jest to, że rynek wybije dołem aniżeli górą.

Jak wspomniałem już powyżej, dopóki kurs nie pokona trwale poziomu 10.25 USD, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy i otwieranie pozycji długich jest obarczone zdecydowanie większym ryzykiem. Jeżeli więc rynek odrzuci obecnie testowany opór, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 6.65 USD bądź nawet 4.00 USD.

LSK/BTC – Lisk

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja techniczna na notowaniach pary LSK/BTC, gdzie kurs od kilku dni oscylował w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tamteż dziś pojawiła się dość silna reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, dla których z technicznego punktu widzenia potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice 43 tys. satoshi.

XRP/USD – Ripple

Zdecydowanie bardziej optymistycznie zaczyna natomiast wyglądać obecna sytuacja techniczna na notowaniach Ripple, gdzie na skutek dzisiejszych wzrostów kurs pokonał lokalny poziom oporu. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji, dla której najbliższym poziomem oporu okazują się dopiero okolice 0.72 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Nieco gorzej, bo wciąż pro-spadkowo wygląda sytuacja techniczna na notowaniach BCH. W tym przypadku kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) – 770 USD. Dopiero pokonanie tej strefy mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku, które od dłuższego czasu jest spadkowe. Jeżeli natomiast w najbliższym czasie dojdzie do re-testu tego poziomu a w jego okolicy pojawi się silna reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

NEO/USD – NEO

Nieco bardziej optymistycznie (choć póki co jedynie krótkoterminowo) wyglądają notowania NEO, gdzie zgodnie z moją ostatnią projekcją rynek dotarł w okolice 43 USD. Mimo, że wsparcie to nie zostało precyzyjnie przetestowane, to w jego okolicy pojawiła się reakcja popytowa, na skutek której nieprzerwanie od sześciu dni obserwujemy spokojne wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 80 USD. Dopóki jednak opór ten nie zostanie pokonany, z technicznego punktu widzenia w długim horyzoncie czasowym obowiązywać będzie trend spadkowy.

XLM/USD – Stellar

Stosunkowo neutralnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Stellar’a. Z jednej strony kurs porusza się w konsolidacji, która z technicznego punktu jest formą korekty, co zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem i kontynuacji spadków. Z drugiej zaś strony rynek pokonał już linię trendu spadkowego co może determinować potencjalne wzrosty.

Tak czy inaczej, według klasycznej analizy technicznej, dopóki na rynku nie powstanie pro-wzrostowa sekwencja coraz wyższych wierzchołków i dołków, na skutek której rynek wybije powyżej ostatniego wierzchołka w trendzie spadkowym, obowiązywać będzie panująca tendencja. W praktyce oznacza to, że dopóki kurs nie pokona trwale najbliższego, technicznego oporu 0.275 USD, ewentualne wzrosty są jedynie życzeniową koncepcją.

EOS/USD – EOS

Na skutek wczorajszych, bardzo dynamicznych wzrostów EOS pokonał bardzo ważny, techniczny opór (7 USD). Jeżeli obecna tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolic 10 USD. Warto jednak zwrócić uwagę, że pokonany wczoraj opór w dalszym ciagu nie został jeszcze przetestowany od góry (jako opór), co zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów powinno się wydarzyć.

Warto jednak pamiętać, że obecna aprecjacja jest najprawdopodobniej spowodowana zaplanowanym na 15 kwietnia airdropem eosDAC. Już w najbliższa niedzielę wszystkie portfele Ethereum, które posiadają co najmniej 100 tokenów EOS otrzymają bowiem taką samą ilość w walucie eosDAC, która ostatecznie zostanie przetransferowana do głównej sieci EOS po starcie w kolejnych miesiącach tego roku.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Giełda nigdy nie jest oczywista. Ma ona na celu oszukiwać większość ludzi przez większość czasu.” – Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze