Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 11.10.2018

Cześć, dzień dobry, witajcie! Trochę mnie nie było ale mimo mi poinformować, że wypoczęty wracam i od razu zaczynamy z „grubej rury”. W związku z tym, iż nie było mnie w miniony poniedziałek dzisiejsza analiza zostanie nieco rozbudowana. Oprócz altcoinów, które zazwyczaj proponujecie w komentarzach i mailach, dziś pojawią się również coiny, które zazwyczaj analizujemy na początku każdego tygodnia. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, iż zgodnie z moją ostatnią projekcją ostatnie wzrosty okazały się jedynie kolejną korektą. Wraz z dotarciem w okolice linii tendencji spadkowej pojawiła się bowiem silna reakcja podażowa, w skutek której kurs dynamicznie osunął się w okolice 6100 USD. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa. Jeżeli zatem wsparcie to zostanie trwale pokonane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 5800 USD i dalej 5000 USD.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie mimo, iż w skutek ostatnich wzrostów kurs nie dotarł do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), to jednak pojawiła się juz pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 150 USD. Z technicznego punktu wiedzenia jest to bowiem najbliższe, techniczne wsparcie, gdzie mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odbicie.

LTC/USD – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, którego kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem. By tak się stało rynek musiał by jednak pokonać najpierw obecnie testowane wsparcie w okolicy 50 USD. Jeżeli tak się stanie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 35 USD.

DASH/USD – DASH

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach DASH’a, którego kurs osunął się dziś poniżej lokalnego wsparcia (170 USD). Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 125 USD. Z technicznego punktu wiedzenia jest to bowiem najbliższe, techniczne wsparcie, gdzie mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odbicie.

XLM/USD – Stellar

Dość podobnie wyglądają notowania Stellara, którego kurs również pokonał dziś lokalny poziom wsparcia w okolicy 0.24 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.17 USD. Jeżeli jednak i to wsparcie zostanie pokonane, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwe przetestowanie 0.06 USD.

XRP/USD – Ripple

Niezwykle interesująco wyglądają natomiast notowania Ripple, którego kurs oscyluje w okolicy ostatnio pokonanej strefy oporu (teraz wsparcia). Z technicznego punktu widzenia, nawet jeżeli poziom ten zostanie pokonany, dopóki kurs znajduje się powyżej linii tendencji spadkowej obecne spadki mogłyby okazać się jedynie korektą. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie rynek osunie się jeszcze bardziej, by finalnie przetestować i (być może) odrzucić linię tendencji spadkowej. Gdyby tak się stało, w dłuższym horyzoncie czasowym spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych wzrostów.

XMR/USD – Monero

Dość podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs już jakiś czas temu pokonał linie trendu spadkowego. Byśmy mogli jednak mówić tu o trwałej zmianie nastawienia rynku na wzrostowe, rynek musiałby najpierw pokonać również zieloną strefę oporu pomiędzy 150-160 USD. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 295 USD.

Póki co kurs ponownie oscyluje jednak w okolicy lokalnego wsparcia i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Gdyby wsparcie to zostało pokonane, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 80 USD.

ADA/USD – Cardano

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Cardano, gdzie w skutek ostatnich wzrostów doszło jedynie do re-testu wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam też już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 0.06 USD. Gdyby to wsparcie zostało jednak pokonane, ciężko byłoby już określić potencjalny zasięg dla dalszej deprecjacji.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji, której górnym ograniczeniem jest niezwykle istotny opór w okolicy 0.03 USD. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany i kurs nie wróci powyżej, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty.

QST/USD – Quantstamp

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Quantstamp, którego kurs od dłuższego czasu znajduje się poniżej niezwykle istotnego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 0.09 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero wybicie powyżej tego poziomu mogłoby bowiem otworzyś drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Jeśli utożsamiasz się ze stratami, nie możesz być traderem.“

– Bruce Kovner

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze