Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 11.04.2019

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że pomimo pokonania istotnej strefy wsparcia, o której pisałem przed tygodniem (0.3358-0.3389 USD) rynek nie dotarł w okolice kolejnego wsparcia. Dość szybko pojawiła się bowiem silna reakcja popytowa, która zanegowała wcześniejsze spadki. Późniejsze wzrosty dotarły jednak tylko w okolice 0.3730 USD i od piątku obserwujemy spokojną korektę spadkową. Biorąc pod uwagę niewielką dynamikę tego ruchu, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet pojawienia kolejnego impulsu wzrostowego a trwałe pokonanie 0.3730 USD mogłoby otworzyć drogę do większej aprecjacji Ripple.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych, dynamicznych wzrostów rynek nie tylko wybił górą z kanału wzrostowego, lecz również pokonał kolejny techniczny opór w wysokości 225 USD i dotarł w okolice 303 USD. O poziomie tym wspominałem w moich analizach już wielokrotnie. Jest to bowiem strefa, która już we wrześniu i październiku 2017 roku stanowiła istotne wsparcie.

Póki co, strefę ta nie została jednak jeszcze odrzucona. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się przynajmniej okolice 225 USD. Jeżeli jednak obecnie testowany opór zostanie jednak pokonany, wówczas cena Bitcoin Cash’a mogłaby dotrzeć nawet w rejon 408 USD.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy l utego br.r. wzrostów kurs dotarł w rejon 0.14 USD, gdzie już w poniedziałek pojawiła się dość reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że wsparcie to zbiega się dość precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś reakcja popytowa, która w praktyce mogłaby nawet otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.1750 USD.

TRX/USD – TRON

Niezwykle interesująco zaczyna wyglądać obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs wybił powyżej niezwykle istotnej strefy (0.0280-0.0295 USD), o której pisałem już wielokrotnie. Jeżeli tylko wybicie to nie zostanie zanegowane, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.04 USD.

XMR/USD – Monero

Spoglądając na notowania Monero zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił górą z trwającej od dłuższego czasu formacji trójkąta prostokątnego i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu pokonanego już 19 listopada 2018 roku poziomu 80 USD. Warto przy tym jednak pamiętać, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. górnego ograniczenia trójkąta co z czysto technicznego punktu widzenia może determinować pojawienie się przynajmniej korekty spadkowej.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 100 dolarów i dotarł w rejon kolejnego (137 USD). Jeżeli opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 100 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

Jeżeli jednak obecnie testowany opór zostanie pokonany, wówczas cena Dash’a mogłaby dotrzeć nawet w rejon 170 dolarów.

OMG/USD – OmiseGo

Wskutek ostatnich wzrostów cena OmiseGo pokonała 1.82 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice kolejnego oporu. W tym przypadku jest to rejon 3 dolarów. Jeżeli więc obecna tendencja będzie kontynuowana, to właśnie testu tego poziomu moglibyśmy się spodziewać w najbliższym czasie.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Istnieje milion sposobów zarabiania pieniędzy na rynkach. Ironią jest to, że są one bardzo trudne do znalezienia.

– Jack D. Schwager

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze