Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 11.02.2019

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek niedawnych, dynamicznych wzrostów kurs Bitcoina przebił się powyżej 3480 dolarów, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydaja się okolice 3750 USD bądź nawet 4350 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje przetestuje najpierw od góry ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie). Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, w jego okolicy spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku dostrzec możemy jednak, że kurs oscyluje obecnie w okolicy technicznego oporu, co mogłoby determinować pojawienie się przynajmniej korekty spadkowej. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia. Warto jednak zwrócić uwagę, że tu również poziom ten zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego. Abyśmy mogli mówić o potencjalne do jakichś większych wzrostów, rynek musiałby jednak pokonać najpierw linię tendencji spadkowej.

ETH/USD – Ethereum

Dynamiczne wzrosty dostrzec można było ostatnio także na notowaniach Ethereum, którego kurs wybił powyżej 116.50 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonów 135 dolarów.

Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku pojawienia się korekty spadkowej, rynek mógłby osunąć się nawet do przedziału 113.00-116.50 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Powstania korekty spadkowej spodziewać moglibyśmy się także w przypadku pary ETH/BTC, której kurs dotarł wczoraj w okolice lokalnego oporu. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie rynek mógłby osunąć się w rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Re-test i trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast przysłużyć się kolejnemu impulsowi wzrostowemu, dla którego realnym zasięgiem wydają się okolice 0.0370 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że jeżeli tylko obecne spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa. Gdyby tak się stało, w szerszym horyzoncie czasowym spodziewać moglibyśmy się ponownej aprecjacji.

LTC/BTC – Litecoin

Niezwykle interesująco wyglądają także notowania pary LTC/BTC, której pokonał w ostatnim czasie niezwykle istotną strefę oporu w okolicy 0.01 BTC. Gdyby w ciągu najbliższych dni doszło także do re-testu i trwałego odrzucenia tego wsparcia, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów, dla których realnymi zasięgami wydają się kolejno okolice 0.014, 0.015, 0.018, 0.020 oraz 0.024 BTC.

IOT/USD – IOTA

Pomimo silnej korelacji niemal całego rynku, IOTA okazała się odporna na niedawne wzrosty, W tym przypadku kurs dotarł jedynie w okolice najbliższego, lokalnego oporu, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydaja się okolice 0.21 USD. To właśnie tam znajduje się kolejne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja popytowa.

IOT/BTC – IOTA

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs również oscyluje obecnie w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w okolice grudniowych minimów…bądź jeszcze niżej.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej obserwujemy test lokalnego oporu, w okolicy którego pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

LSK/BTC – Lisk

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC, której kurs wybił już jakiś czas temu dołem z niedawnej konsolidacji i w chwili obecnej obserwujemy re-test jej dolnego ograniczenia. Jeżeli opór ten zostanie trwale odrzucony spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Kapitał intelektualny będzie zawsze przebijać atutem kapitał finansowy.

– Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze