Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 10.12.2018

1 549
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na przestrzeni ostatnich dni rynek poruszał się spokojnie na północ, w efekcie czego doszło do re-testu i odrzucenia ostatnio pokonanego wparcia (teraz oporu) w okolicy 3600 dolarów. Biorąc pod uwagę, że cały ten ruch zdecydowanie bardziej przypomina jedynie korektę aniżeli impuls mogący zmienić ogólne nastawienie rynku, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 3000 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

BTC/JPY – Bitcoin

Niemal identycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, której kurs również przetestował w dniu wczorajszym ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór). Tem też pojawiła się dość silna reakcja podażowa i (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej wyprzedaży. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 330 tys. JPY bądź nawet 216 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs od kilku dni porusza się w kanale wzrostowym. Biorąc jednak pod uwagę stosunkowo niewielką dynamikę tej tendencji, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się tu możliwe wybicie dołem, które – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

ETH/BTC – Ethereum

Kontynuacji spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs od pewnego czasu porusza się spokojnie na południe. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się realizacji mojego scenariusze sprzed kilku miesięcy a mianowicie ponownego przetestowania wsparcia w okolicy 0.024 BTC. Biorąc pod uwagę, że poziom ten pozostaje niepokonany od połowy marca 2017 roku, niewykluczone, że i tym razem w jego okolicy pojawi się większa reakcja popytowa, mogąca zapoczątkować przynajmniej większą korektę wzrostową.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na przestrzeni ostatnich dni obserwowaliśmy pogłębienie wyprzedaży, w skutek czego kurs osunął się w okolice 21 dolarów. Poziom ten co prawda nie został jeszcze precyzyjnie przetestowany, jednak kurs znajduje się już całkiem niedaleko. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Gdyby zatem ryenk osunął się poniżej, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Niestety, niemal niemożliwym jest jednak wyznaczenie kolejnego wsparcia, do którego spadki te mogłyby dotrzeć.

LTC/BTC – Litecoin

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – odrzucił niedawno linię tendencji spadkowej i osunął się do najniższych poziomów od grudnia 2017 roku. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic  0.00525 BTC.

IOT/USD – IOTA

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania IOT’y, której kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej 033 USD. Fakt ten sprawia, że coraz bardziej prawdopodobna wydaje się tu możliwa dalsza deprecjacja, dla której realnym zasięgiem okazują się dopiero okolice 0.15 USD.

IOT/BTC – IOTA

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się również na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs od dłuższego czasie porusza się spokojnie w kanale. Dopóki rynek nie wybije powyżej, obowiazywać będzie tu trend spadkowy i próżno szukać sygnałów do otwierania pozycji długich.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, ze wskutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 1.30 USD. W chwili obecnej obserwujemy re-test tego wsparcia (teraz już oporu). Biorąc jednak pod uwagę reakcję podażowa, która już się tu pojawiła, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się trwałego odrzucenia tej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby przyczynić się do powstania kolejnego impulsu spadkowego.

LSK/BTC – Lisk

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają za to notowania pary LSK/BTC, gdzie na przestrzeni minionego tygodnia kurs poruszał się w niezwykle wąskiej konsolidacji utrzymując się w dalszym ciągu poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Warto zwrócić uwagę, iż poziom ten pozostawał niepokonany od maja 2017 roku. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, rynek mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0002 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Powiem Ci jak stać się bogatym. Zamknij drzwi. Bądź przerażony gdy pozostali są chciwi. Bądź chciwy gdy inni są przerażeni.

– Warren Buffet

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze