Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 10.09.2018

1 735
Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że pomimo trwających od połowy sierpnia wzrostów, na rynku wciąż panuje pro-spadkowy sentyment. Wystarczyły bowiem zaledwie jedne doniesienia jakoby Goldman Sachs miał porzucić swoje plany dot. otwarcia krypto trading desku, by kurs ponownie osunął się w okolice 6 100 USD. Co ciekawe, pojawienie się informacji jakoby wcześniejsze doniesienia były jedynie fake news nie spowodowały równie silnej aprecjacji BTC. Okazuje się więc, że jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 5 800 USD. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie pokonane, należałoby się przygotować nawet na ponowny test 5 000 USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie w najbliższym czasie moglibyśmy się spodziewać ponownego przetestowania okolic 645 tys. JPY. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazuje się strefa pomiędzy 600 tys. a 550 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs w najbliższym czasie mógłby osunąć się w okolice 150 USD. Z technicznego punktu wiedzenia jest to bowiem najbliższe, techniczne wsparcie, gdzie mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa sygnalizujące potencjalne odbicie.

ETH/BTC – Ethereum

Bardzo podobnie wyglądając notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.05 BTC. Fakt ten sprawia, że (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.024 BTC.

LTC/USD – Litecoin

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją doszło niedawno do re-testu i odrzucenia ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 72.50 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Jeżeli tendencja spadkowa będzie kontynuowana i kurs osunie się poniżej obecnie testowanego wsparcia, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 35 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Równie mało optymistycznie wyglądają notowania pary LTC/BTC, gdzie od połowy sierpnia kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest jedynie korektą, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwa kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.005 BTC.

DASH/USD – DASH

Spoglądając na notowania Dasha zauważymy, iż pomimo, że na skutek ostatnich wzrostów kurs znalazł się powyżej 210 USD, to jednak szybko wybicie to zostało zanegowane. Warto również zwrócić uwagę, że dynamika trwających od kilku dni jest zdecydowanie mniejsza niż dynamika spadków z 5 września br. Fakt ten sprawia, że z technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe odrzucenie obecnie testowanej strefy oporu. Gdyby tak się stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 125 USD.

DASH/BTC – DASH

Nieco inaczej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary DASH/BTC, gdzie od ponad dwóch tygodni kurs porusza się na północ. W skutek tych wzrostów rynek pokonał już jeden techniczny opór i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie moglibyśmy się spodziewać re-testu okolic 0.037 BTC.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od kilku tygodni kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.09 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.20 USD.

XEM/BTC – NEM

W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają natomiast notowania pary XEM/BTC, gdzie póki co nie pojawiła się żadna reakcja popytowa sygnalizująca jakiekolwiek wzrosty. Jeżeli więc spadki będą kontynuowane, niewykluczone, że kurs osunie się aż w okolice grudniowych dołków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“‘W tym biznesie jeśli jesteś dobry, masz rację sześć razy na dziesięć. Nigdy nie będziesz mieć racji dziewięć razy na dziesięć.”

– Peter Lynch

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze