Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 10.05.2018

889

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash zauważymy, że na skutek trwających od początku tygodnia spadków doszło do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 1550 USD, gdzie już w dniu wczorajszym pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolic 2075 USD.

IOT/USD – IOTA

Bardzo podobnie bo BCH wygląda również obecna sytuacja na notowaniach IOT. Tu również kurs oscyluje obecnie w okolicy ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) a w jego okolicy pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostałaby odrzucona, wówczas najbliższe, istotne poziomy oporu, w okolicy których moglibyśmy spodziewać się reakcji podażowej znajdują się kolejno przy 3.06, 4.20 oraz 5.60 USD.

EOS/USD – EOS

Na skutek ostatnich wzrostów EOS pokonał bardzo ważny opór, w efekcie czego ustanowione zostało nowe ATH. Jak się później okazało, po osiągnięciu wyceny na poziomie 23 USD pojawiła się silna reakcja podażowa, na skutek której doszło do re-testu poziomu 16 USD, w okolicy którego oscylujemy już od ponad tygodnia. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego, ostatnie spadki moglibyśmy uznać za korektę. Odrzucenie tej strefy mogłoby więc otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

XLM/USD – Stellar

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda obecna sytuacja na notowania Stellara. W tym przypadku od ubiegłego tygodnia obserwujemy spadki i jeżeli tylko deprecjacja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu okolic 0.30 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Biorąc jednak pod uwagę stosunkowo niewielką dynamikę obecnego ruchu, z technicznego punktu widzenia bardziej przypomina on korektę aniżeli nowy impuls trendowy.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, gdzie kurs znajduje się w okolicy lokalnego poziomu wsparcia. Mimo, że w dniu wczorajszym pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa, to warto zwrócić uwagę, że kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej linii tendencji spadkowej. Ponadto, w przeszłości każde odrzucenie tego oporu (linii tendencji) wiązało się z późniejszymi spadkami aż w okolice 160 USD.

Z technicznego punktu widzenia należałoby się zatem przygotować na możliwość pogłębienia spadków właśnie w okolice różowej strefy wsparcia. Jeżeli jednak spadki będą kontynuowane i kurs ponownie dotarłby w okolice w/w linii tendencji, zwiększyłoby to prawdopodobieństwo ewentualnego wybicia górą. Jeżeli tak by się stało, kolejne poziomy oporu, w okolicy których moglibyśmy spodziewać się reakcji podażowych znajdują się na wysokości 295, 370 oraz 440 USD.

GAME/USD – GameCredits

Równie ciekawie wygląda obecna sytuacja na GameCredits, gdzie od kilku dni kurs oscyluje nieco powyżej poziomu 1.50 USD zbiegającego się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów nawet w okolice 3.10 USD

BCN/USD – Bytecoin

Spoglądając na notowania Bytecoin zauważymy, że na skutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów kurs niemal zrównał się z dotychczasowym ATH. Z jednej strony optymistyczna jak tak silna dynamika impulsu, bo z technicznego punktu widzenia świadczy ona o sile popytu i zwiększa prawdopodobieństwo pokonania oporu. Jeżeli jednak w najbliższym czasie sprzedający przejęliby kontrole nad rynkiem, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.006 USD a to stanowiłoby przecenę o ponad 50% od obecnego poziomu i niemal 70% od wtorkowego szczytu.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Istnieje milion sposobów zarabiania pieniędzy na rynkach. Ironią jest to, że są one bardzo trudne do znalezienia.” – Jack D. Schwager

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze