Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 10.01.2019

1 438
Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że w skutek dzisiejszych spadków kurs nie tylko trwale odrzucił techniczny opór w okolicy 0.40 USD ale także pokonał już jedno wsparcie (0.3580 USD) i dotarł do kolejnego (0.33 USD). Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie obecnie tej strefy. W związku z powyższym, w chwili obecnej warto rozważyć dwa możliwe scenariusze:

  • odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej, w skutek której kurs mógłby dotrzeć w okolice pokonanego dziś wsparcia (teraz oporu) tj. 0.3580 USD.
  • pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice poprzednich dołków tj. 0.2850 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash’a, którego kurs -zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – wybił dziś dołem z trwającej od 25 grudnia br. konsolidacji. Fakt ten sprawia, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, w skutek których kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 73 dolarów.

XLM/USD – Stellar

W dalszym ciagu pro-spadkowo wyglądają także notowania Stellara, którego kurs przetestował i odrzucił już jakiś czas temu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 014 USD. Podobnie jak na większości kryptowalut, w dniu dzisiejszym pojawiła się tu dość silna reakcja podażowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się być okolice ostatnich dołków bądź nawet poziomu 0.06 USD.

TRX/USD – TRON

Równie pesymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX. Mimo, że w dniu wczorajszym rynek podjął próbę pokonania niezwykle istotnego oporu w okolicy 0.028 USD, to dziś pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa, która wskazuje na zanegowanie tego wybicia. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 0.022 USD. Biorąc jednak pod uwagę dynamikę dzisiejszej deprecjacji, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie tego poziomu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w rejon 0.018 USD.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę obecnie panujący trend spadkowy oraz silną korelację całego rynku, póki co niewiele wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się tu pojawić jakieś odbicie. Fakt ten sprawia, że spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Niestety, przez wzgląd, iż kurs nie był poniżej obecnej strefy od grudnia 2017 r., niezwykle ciężko wyznaczyć kolejne techniczne wsparcia, w okolicy których mogłyby pojawić się jakieś większe reakcje popytowe.

GNT/USD – GOLEM

Pro-spadkowo wygląda także Golem, którego kurs oscylował od pewnego czasu w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W dniu dzisiejszym pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, która może sygnalizować potencjalne odrzucenie tego poziomu. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się dalszej wyprzedaży. Jeżeli jednak kurs osunie się poniżej poprzednich dołków, ciężko będzie wyznaczyć kolejne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś reakcja popytowa.

PAY/USD – TenX Pay Token

Mimo, że notowania tego tokena po raz ostatni analizowałem dawno temu, to wyznaczona przeze mnie wówczas linia tendencji spadkowej oraz horyzontalny poziom 0.50 USD w dalszym ciągu są respektowane przez rynek. Z technicznego punktu widzenia, dopóki kurs znajduje się poniżej tych oporów, obowiązywać będzie trend spadkowy. Biorąc jednak pod uwagę, że kurs jest obecnie na najniższym poziomie w historii, niemożliwym jest wyznaczenie docelowych poziomów do dalszej deprecjacji.

Jeżeli Ty również chciałbyś, abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected], a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Finansowy spokój nie jest rzeczą nabytą. To nauka jak żyć za mniej, by móc przeznaczyć pieniądze na inwestowanie. Nie możesz wygrać dopóki tego nie zrobisz.

– Dave Ramsey

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze