Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 1.04.2019

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się na północ tworząc formację równoległego kanału zwyżkującego. W chwili obecnej rynek znajduje się w okolicy górnego ograniczenia tego kanału. Biorąc pod uwagę, że opór ten znajduje się nieopodal poziomu 4190 dolarów, niewykluczone, że w jego okolicy ponownie pojawi się większa reakcja podażowa. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydaje się linia tendencji wzrostowej będąca jednocześnie dolnym ograniczeniem kanału.

BTC/JPY – Bitcoin

Coraz bliżej istotnego oporu znajdują się także notowania pary BTC/JPY. Mowa tu oczywiście o poziomie 465 tys. JPY. Gdyby tylko w okolicy tego poziomu pojawiła się większa reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydaja się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 446 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs od pewnego czasu oscyluje w okolicy górnego ograniczenia trwającej od dłuższego czasu formacji trójkąta prostokątnego. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, kurs Ethereum mógłby osunąć się w rejon linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem formacji bądź nawet 127 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs odrzucił już jakiś czas temu linię tendencji spadkowej będącą górnym ograniczeniem formacji trójkąta zniżkującego. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków, dla których realnym zasięgiem wydaja się okolice 0.0335 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że rynek od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym, którego dolne ograniczenie stanowi ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie). Biorąc pod uwagę, że jest to swego rodzaju forma konsolidacji w trendzie wzrostowym, niewykluczone, że rynek wybije z niej górą, co w praktyce mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 72 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu. Tam też pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Jeżeli zatem trwające od kilku dni spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w rejonie 0.0130 BTC. Warto także zwrócić uwagę, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

IOT/USD – IOTA

Spoglądając na notowania IOTA zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego. W chwili obecnej rynek oscyluje w okolicy 0.32 USD, gdzie w przeszłości już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Obecna sytuacja coraz bardziej przypomina jednak próbę pokonania tego oporu. Gdyby to się udało, kurs mógłby wzrosnąć nawet w rejon 0.40 USD.

IOT/BTC – IOTA

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, przynajmniej z technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobne wydaję się tu możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków, w okolice grudniowych dołków. Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie rynek po raz kolejny przetestuje górne ograniczenie tego boxu.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów kurs pokonał techniczny opór w wysokości 1.65 USD, który następnie przetestowany został od drugiej strony (jako wsparcie). Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucone, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 2.59 USD.

LSK/BTC – Lisk

Dość podobnie prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC, której kurs również pokonał istotny opór. W chwili obecnej obserwujemy re-test tej strefy a jej trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 47,5 tys. satoshi.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Kiedy jestem niedźwiedziem i sprzedaję akcje, każda sprzedaż musi być na niższym poziomie niż w poprzedniej transakcji. Kiedy kupuję, jest odwrotnie. Muszę kupować na rosnącej skali. Nie skaluję pozycji w dół, tylko w górę.

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze