Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 1.03.2018

460

Pierwszy dzień nowego miesiąca wiąże się z pojawieniem rankingu kryptowalut podsumowującego zmienność 30 najpopularniejszych kryptowalut na przestrzeni lutego br. Kontynuując naszą małą tradycję, w dniu dzisiejszym oprócz coinów, o których analizę prosiliście mailowo i w komentarzach pod poprzednim artykułem, przyjrzymy się również jak wygląda obecna sytuacja techniczna na tych najbardziej zyskownych kryptowalutach. Zaczynamy!

ETC/USD – Ethereum Classic

Dzięki aprecjacji o 23% Ethereum Classic znalazło się na 3 miejscu w lutowym rankingu kryptowalut. Spoglądając na notowania zauważymy jednak, że początek miesiąca nie należał do najlepszych w wykonaniu ETC. Kurs pokonał bowiem techniczne wsparcie 22.50 USD i osunął się aż do 14 USD. Mimo, że nie znajdowało się tam żadne techniczne wsparcie, to podobnie jak na większości kryptowalut, 6 lutego pojawiła się silna reakcja popytowa, na skutek której rynek dotarł aż w okolice 43 USD.

Notowania ETC/USD od TradingView

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że kurs od 13 lutego porusza się jednak w trendzie horyzontalnym. Obecnie znajdujemy się w okolicy dolnego ograniczenia tej konsolidacji i jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się również potencjalne wybicie górą i późniejsza kontynuacja wzrostów.

Notowania ETC/USD od TradingView

XMR/USD – Monero

Dzięki 10% wzrostom, w najnowszym rankingu kryptowalut  Monero znalazło się za 4 miejscu. Spoglądając stricte technicznie zauważymy, że obecna sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku ETC. Jedyna istotna różnica, na którą warto zwrócić uwagę dotyczy re-testu wcześniej pokonanego oporu (teraz wsparcia). W tym przypadku kurs niemal precyzyjnie dotarł do 150 USD, gdzie pojawiła się silna reakcja popytowa, co oznacza, że w odróżnieniu do ETC, poziom ten nie został pokonany.

Notowania XMR/USD od TradingView

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że w tym przypadku dolne ograniczenie obecnej konsolidacji znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego a ewentualne wybicie górą mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 440 USD.

Notowania XMR/USD od TradingView

DOGE/USD – Dogecoin

Dzięki niewielkim, 3-procentowym wzrostom Dogecoin zajmuje 6 miejsce na liście 30 najpopularniejszych kryptowalut lutego 2018. Technicznie sytuacja jest to niezwykle podobna do Monero. Na skutek trwających od stycznia spadków kurs dotarł w okolice technicznego wsparcia, gdzie 6 lutego pojawiła się reakcja popytowa.

Notowania DOGE/USD od TradingView

W tym przypadku trwająca od połowy miesiąca korekta przybrała jednak formę kanału spadkowego i biorąc pod uwagę techniczne aspekty niewykluczone, że tendencja ta będzie kontynuowana aż do poziomu 0.0055.

Notowania DOGE/USD od TradingView

NANO/BTC – Nano

Nano to jedna z popularniejszych ostatnio kryptowalut. Niestety na platformie TradingView znalazłem jedynie notowania od początku lutego br. dlatego też wykonanie analizy technicznej jest nieco utrudnione. Warto jednak zwrócić uwagę, że dolne ograniczenie obecnej konsolidacji bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego. Pokonanie obecnie testowanego oporu mogłoby więc otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

Notowania NANO/BTC od TradingView

EXP/USD – Expanse

Na skutek trwających od 7 stycznia br. spadków wartość Expanse osunęła się z niemal 10 USD do niespełna 3 USD obecnie. Biorąc jednak pod uwagę, że na skutek tej deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w okolicy 4.45 USD, niewykluczone, że spadki będą kontynuowane. Jeżeli tak, mogłyby one dotrzeć do 1.50 bądź nawet 1.20 USD.

Notowania EXP/USD od TradingView

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Zwiększ stawkę gdy jesteś pewny siebie i skaluj w dół swoje pozycje, gdy brakuje Ci przekonania.” – George Soros

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze