Analiza Techniczna Kryptowalut 13-07-2020 | BTC, BTC.D, ETH, LTO, BNB.
Przed Wami Analiza Techniczna Kryptowalut 13-07-2020 w wydaniu poniedziałkowym. Zapraszam do lektury!
Tradycyjnie zacznę od wyników cotygodniowej ankiety, w której może wziąć udział każdy z Was, kto ma dostęp do aplikacji Facebook. Gdyby nie LTO, wyniki byłyby identyczne jak w ubiegłym tygodniu.
W ostatnim nagraniu wideo, w komentarzach zaproponowaliście do analizy: ONT, BAT, ADA, VET, BHD.
W nadchodzącym materiale wideo na kanale YouTube opublikuję wyniki konkursu, organizowanego z okazji 2 tyś subskrypcji, o którym mówiłem tu: LINK
Teraz przejdźmy do analizy.
BTC:
Dlaczego popyt i podaż pojawią się dopiero przy jednej z dwóch linii trendu?
Odpowiedź na to pytanie jest dwuetapowa. Po pierwsze, linia trendu to jedna z najprostszych, a zarazem najbardziej dostrzegalnych przez tłum, metod analizy technicznej rynku. Dodatkowo uwidacznia ona to, co w analizie jest najważniejsze, czyli kierunek trendu. Po drugie, przy linii trendu pojawiają się „klienci”, którzy nie tylko czekali na moment w którym cena tu dotrze, ale też spodziewają się, że ta sama cena zostanie w tym miejscu zatrzymana. Liczą ponadto na odbicie i zmianę kierunku. Stąd powód do zawarcia transakcji.
Przeciwnie dla tej grupy, w tym samym miejscu pojawia się inna grupa „klientów”, który wierzą, że za chwilę linia trendu zostanie przebita i będzie to najlepsze miejsce na przyłączenie się do dynamicznego ruchu zgodnego co do kierunku z linią, która została przebita. W całym tym zamieszaniu istotne jest, że przy linii pojawia się dość często wysoka zmienność, co przyciąga kapitał jak magnes. Smart Money doskonale znają opisane wyżej zasady oraz to, w jaki sposób reaguje na to tłum, dlatego nierzadko starają się manipulować ceną. Wtedy powstają tzw. fałszywe przebicia. W takich sytuacjach trzeba pamiętać o jednej z najważniejszych zasad. Na rynku większość musi stracić, żeby zarobili nieliczni. Przydaję się też trochę więcej wiedzy z AT, niż tylko linie trendu.
Piszę o tym teraz, bo bitcoinowi już niedługo skończy się czas. Nie ma wyjścia. Cena dotrze do wierzchołka trójkąta, którego ramiona stanowią dwie linie trendu. Silniejsza spadkowa i słabsza, linia trendu lokalnego, wzrostowego.
Kto czyta moje analizy od dawna, ten wie, że „piętro niżej”, również znajduje się, trochę lepiej ukryta, linia trendu wzrostowego, a razem z nią strefa popytu dla ceny, wynikająca ze scenariusza zakończenia fali C korekty pędzącej w dużej czwórce. Jest to też miejsce, w którym zarówno ja, jak i wielu innych uczestników rynku, będziemy dołączać do wzrostów, o ile cena zechce choć na chwilę tam się znaleźć. UWAGA: pamiętając o StopLossie poniżej strefy, jako zabezpieczeniu przed spadkami, aż do ostatniego dna… Plan B zakłada, że jeśli się mylę i cena znajdzie się na stałe powyżej czerwonej linii trendu, będę kupował drożej (choć im bliżej wierzchołka trójkąta, tym dysproporcja między „ASK a BID” się zmniejsza), ale nadal zgodnie z kierunkiem trendu.
Dodatkowo na wykresie zaznaczyłem żółtymi kołami miejsca, gdzie cena reagowała zbliżając się do opisanych linii trendu.
PS: to mogłoby być niezłe oszustwo, gdyby zielona linia została przebita w dół, w sposób silny i dynamiczny. Następnie po dotarciu do „mojej” strefy, gigantyczny strzał popytu i atak na szczyt. Większość oszukana, tylko nieliczni mocno zarobieni. I wszystko zgodne z moim scenariuszem. Są to jednak tylko moje „ciche” życzenia. Zobaczymy, co pokaże rynek.
BTC.D:
Zwróćcie uwagę na tą prostą i ciekawą zależność. BTC niemalże stoi w miejscu, altcoiny przejmują kapitał, zwiększając swój udział w całej kapitalizacji rynku. Rynek domaga się zmienności. Wszystko mimo okresu wakacyjnego, który jak wiemy zmienność ma obniżoną. Co na to analiza techniczna? Póki co, stosowana przez mnie metodologia sprawnie wychwyciła przebicie linii, a także retest po przebiciu. Dalej nastąpiły silne spadki wartości indeksu. Obecnie na interwale jednodniowym widać, że RSI jest już istotnie poniżej 30, co może oznaczać przynajmniej zatrzymanie lub spowolnienie spadków. Indeks dostanie szanse na odwrócenie dopiero, gdy na wykresie zobaczymy wyraźny sygnał w postaci formacji wzrostów. Ponadto obowiązuje już strefa wsparcia z interwału tygodniowego (czytaj „mocnego”). Każdy ruch do góry bez wyraźnej formacji będzie jedynie korektą przed powrotem do swingu spadkowego.
ETH:
Cena po raz drugi naruszyła w istotny sposób linię trendu spadkowego. Mając za sobą re test linii trendu wzrostowego, po jej wcześniejszym przebiciu, należy dopuszczać, że wciągu najbliższych dni cena dynamicznie wróci z powrotem pod linię trendu. Sytuacja jest o tyle trudna do analizy, że RSI pokazuje zapas mocy do wzrostów, a na rynku Forex nie ma overbalance’u, o czym pisałem w poprzednich analizach i co powstrzymało mnie przed silną pokusą sellowania tego rynku.
W tej chwili jest to zdecydowanie walor do obserwacji, a nie do zajmowania pozycji. Dopuszczę wzrosty jedynie wtedy, gdy cena wzrastając pokona ostatnie wierzchołki z poziomów ok. 250 USD przy jednoczesnym utrzymaniu się nad linią trendu. W przeciwnym razie widzę kontynuację spadków, a sygnałem zapalnym będzie realizacja analizy BTC/USD. Na wykresie nadal mam oznaczone dwa scenariusze: czerwony [A],[B],[C] – korekta pędząca przed falą piątą i czarny I, II, III, IV, V- fala piąta o strukturze klinowej.
LTO:
Dokładnej analizy LTO dokonałem w nagraniu wideo z dnia 02-07-2020. Oglądając od 35 minuty poznacie moje spojrzenie na ten walor. Od tego czasu cena, zgodnie z oczekiwaniami oraz trendem ostatniego swingu wzrostowego, dotarła do oznaczonej strefy i widać reakcję spadkową, choć nie tak mocną, żeby obstawiać spadki. Podsumowując, żeby uznać, że strefa zadziałała muszę zobaczyć formację spadków, której dotychczas nie ma. Jeśli nie pojawi się w strefie, jest szansa na wybicie OVB i zmianę długoterminowego trendu na wzrostowy!
PS: w parze do BTC już mamy OVB, nowy wyższy szczyt i zmianę trendu na wzrostowy. Spodziewany zakres wzrostów aż 965 sat. tylko w fali trzeciej 🙂 [ HOT ]
BNB:
Binance Coin to trudny przeciwnik, który niejeden raz pokonał mnie i moją analizę. I nie jest to żaden wstyd, a raczej wartość, do której trzeba umieć się przyznać. Dziś też nie przedstawię Wam gotowego rozwiązania. Jest to walor zdecydowanie do obserwacji, a jak wiemy Trader większość czasu czeka…. Co można powiedzieć o BNB ? Od marca 2020r. znajduje się w trendzie wzrostowym, który ewidentnie spowolnił przy swojej drugiej korekcie 1:1. Rozpoczynając swing wzrostowy ze strefy popytu wykonał zmierzony cel, czyli dokładnie pierwszego czerwca zaliczył ostatni wierzchołek. Od tego czasu nie zrobił overbalnce’u w dół, dlatego należy przypuszczać, że trend obowiązuje, choć pięciofalowy ruch ma już za sobą. Dopóki cena nie zejdzie poniżej oznaczonej na żółto strefy, z dołkiem oznaczonym przerywaną linią, a także czarną linią poniżej, należy uznawać trend wzrostowy. Ostrożnie przy szczycie. Może pojawić się podaż.
Od Redakcji
Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.