Analiza Bitcoina: czekają nas spadki, po których cena BTC może znów wystrzelić

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena najstarszej z kryptowalut osunęła się poniżej bariery 9900 USD i dotarła aż w rejon kolejnego wsparcia tj. 8900 USD i mierzenie 78,6% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.

Mimo, że poziom ten nie został precyzyjnie przetestowany, to w jego okolicy już kilka dni temu pojawiła się reakcja popytowa. Wskutek późniejszych wzrostów cena BTC przekroczyła psychologiczną barierę 10 tys. USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w rejon 13 tys. USD.

Mimo to, niewykluczone, że przed dalszymi wzrostami pojawi się jeszcze korekta spadkowa. Jeżeli tak się stanie, należałoby się przygotować na re-test okolic 9900 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ubiegłotygodniowych wzrostów, w jego okolicy po raz kolejny mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa otwierająca drogę do dalszych wzrostów.

ETH/USD – Ethereum

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie także na notowaniach Ethereum, którego cena osunęła się w ostatnim czasie poniżej 230 USD. Ostatecznie, spadki te dotarły aż poniżej 200 USD i zatrzymały się dopiero w rejonie mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa.

Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo. W ich wyniku cena ETH dotarła bowiem jedynie w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 230 USD. Jeżeli tylko rejon ten zostanie trwale odrzucony, niewykluczone, że notowania zaliczą kolejną falę spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 182 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0,0250 BTC. Oznacza to, że w chwili obecnej ETH wyceniane w BTC jest najtańsze od maja 2017 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 0,0155 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek trwających od drugiej połowy czerwca br. spadków rynek pokonał już techniczne wsparcie w wysokości 0,3650 USD, po czym – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w okolice 0,2776 BTC. Tak jak zakładałem, to właśnie tam pojawiła się reakcja popytowa i od kilku dni znów obserwujemy wzrosty. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie cena XRP mogłaby dotrzeć d ostatnio pokonanego wsparcia (teraz opór) tj. 0,3650 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne spadki.

XRP/BTC – Ripple

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast notowania pary XRP/BTC, której kurs osunął się w ostatnim czasie poniżej 4110 satoshi. Oznacza to, że w stosunku do BTC, XRP jest obecnie na najniższym poziomie od połowy grudnia 2017 r. 

Tuż po tym wybiciu dostrzec mogliśmy tu niewielką korektę wzrostową, wskutek której doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W jego okolicy znów pojawiła się jednak reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy otworzyło drogę do dalszej deprecjacji, da której realnym zasięgiem wydają się obecnie nawet okolice 1200 satoshi.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania BitcoinCasha zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena osunęła się poniżej 350 USD. Mimo, że późniejsza deprecjacja nie dotarła do kolejnego, technicznego poziomu tj 225 USD, to od kilku dni znów obserwujemy wzrosty. Fakt ten sprawił, że kurs wrócił w okolice 350 USD i w chwili obecnej obserwujemy re-test tego poziomu od dołu tj. jako oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że zbiega się on z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że wkrótce pojawi się tu większa reakcja podażowa sygnalizująca potencjalny powrót do spadków.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0.0320 BTC. Od tygodnia kurs porusza się horyzontalnie nieco poniżej tego poziomy i w dalszym ciagu nie pojawi się tu żadna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie. Coraz bardziej prawdopodobne wydają się zatem dalsze spadki, dla których realnym zasięgiem wydaje sięś rejon grudniowych dołków a więc najniższych poziomów w historii notowań tej pary.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek wybił dołem z parabolicznego kanału wzrostowego, po czym pokonał również horyzontalne wsparcie pomiędzy 105-110 USD. W chwili obecnej obserwujemy re-test tego poziomu od dołu tj. jako oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że zbiega się on z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, wysoce prawdopodobne wydaje się pojawienie w jego okolicy większe reakcji podażowej. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 68-66 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W okolicy istotnego oporu i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego znajdują się także notowania pary LTC/BTC. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć rejonu 0,0069 BTC, bądź nawet 0,0052 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Pozwolenie stratom rosnąć jest najpoważniejszym błędem popełnianym przez większość inwestorów.

– William O’Neil

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze