Blockchain Meetup Łódź #5: Tokeny personalne, Lightning Network i 0xProtocol

Po krótkiej przerwie wakacyjnej powraca #BlockchainMeetupLodz! To już piąte spotkanie z kolei, a sam powrót jest z mocnym przytupem. Spotkania w Łodzi to nie tylko ciekawe prezentacje, prezenterzy z całej Polski, praktyczne tipy dotyczące technologii blockchain, ale także platforma wymiany kontaktów i budowania sieci networkingowej – pamiętajcie o zabraniu wizytówek.

Plan spotkania wygląda następująco:

18:00Leonid Logvinov – 0xProtocol – opowie o protokole do zdecentralizowanej wymiany tokenów. O możliwościach, które on otwiera dla użytkowników oraz o tym jak w łatwy sposób budować swoje giełdy tokenowe. Zachęci nas także do wzięcia udziału w zbliżającym się hackatonie

19:00 – przerwa (piwo i networking)

19:15Szczepan Bentyn – opowie nam o swoim eksperymencie z tokenem personalnym – BentynCoin oraz o rynku tokenów personalnych który powoli zaczyna kiełkować. Na pewno nie zabraknie też praktycznych wskazówek, jak budować wartość swojego coina

20:00Rafał Kiełbus – opowie o Lightning Network, czyli co to jest, jak działa i czy są z tego profity?

20:45 – przerwa (pizza, piwo i networking)

Wstęp jest bezpłatny dlatego warto skorzystać i pojawić się na spotkaniu

Rozmawialiśmy z jednym z organizatorów Piotrem Misiurkiem, o tym czego można spodziewać się na spotkaniu:

To już piąte spotkanie z cyklu Blockchain Meetup Łódź – gratulacje! Coraz więcej osób przychodzi na meetupy czy jednak każdy może przyjść? Jak staracie się dobierać tematykę prezentacji?

Spotykamy się po raz piaty. Nie tylko łącząc społeczność tutaj w Lodzi, ale także budując kontakty wśród społeczności z całej Polski. Gorąco zachęcam więc do przyjścia na spotkanie. Jest to nie tylko okazja, by zdobyć wiedzę, ale też wspomniane wcześniej znajomości przy piwie i pizzy – tradycyjnie na koniec meetupu będzie networking.
Co do tematyki którą poruszany to celujemy w osoby, które już coś w temacie „liznęły”. Jednakże nie zamykamy się na osoby nowe, które nie mają zbyt dużej wiedzy na dany temat. Prezentacje dobieramy tak, aby zadowolić głównie tych, którzy już „siedzą” w temacie. Uczęszczanie na meetupy z pewnością pozwoli szybko nadrobić ewentualne zaległości.

Dlaczego akurat tematyka tokenów, Lightning Network i OxProtocol?

Staramy się poruszać tematy, które aktualnie cieszą się duża popularnością. „Ox” było chyba najciekawszym i najbardziej zyskownym ICO w sierpniu. Dodatkowo  stwarza podwaliny pod decentralizacje giełd. Postanowiliśmy więc zaprosić Leo, aby opowiedział coś więcej o tym przedsięwzięciu, a także w jaki sposób można wykorzystać ten protokół w swoich projektach.

Z kolei Szczepan Bentyn jako pierwszy w Polsce wydał swój prywatny token personalny. Obecnie robi to samo dla popularnych youtuberow, zaczynając od Wapniaka. W swojej prezentacji odkryje przed nami wszystkie tajemnice tego procesu.

I wreszcie jakiś czas temu SegWit został aktywowany na Bitconie. To otwiera przed nami drogę do implementacji Lightning Network, rozwiązania które pozwoli nam taniej i szybciej wykonywać transakcje Bitcoinem.

Czyli zgrabne i kompleksowe omówienie najważniejszych wydarzeń ostatnich dni i tygodni. Czy możesz zdradzić o czym ty będziesz opowiadał?

W poniedziałek będę mówił o tym, jak te wszystkie ICO wyglądają pod względem fundamentalnych. Czy to ma jakieś wartości czy też król jest nagi, a wszystkich oślepa tylko chciwość. Wyobrazimy sobie też tezę, że bańka jednak pękła i  – nawet jak nie będzie forka na Bitconi – to czeka nas jednak kilka(naście) chudszych miesięcy. Jak w takich czasach podchodzić to ICO? Jest too kolejne pytanie, na które będziemy szukali odpowiedzi.
Data spotkania: 11 września 2017, godz.: 18:00 – 22:00
Adres: ul. Targowa 35, 90-043 Łódź
Link do wydarzenia: Blockchain Meetup Łódź #5
Nagranie z poprzedniego meetupu: Blockchain Meetup Łódź #4

BitcoinKryptowalutaKryptowalutymeetupŁódź
Komentarze (1)
Dodaj komentarz