15.02.2018 Warsztaty Krypto Księgowość

Już w najbliższy czwartek, 15 lutego 2018 w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce certyfikowany warsztat Krypto Księgowość. Bilety do nabycia na stronie www.kryptoksiegowosc.pl. Od teraz, specjalnie dla naszych czytelników na hasło: BITHUB otrzymacie 10% rabatu. Zostały ostatnie miejsca!

Spotkanie odbędzie się 15.02.2018 o godzinie 9:00 w Warszawie przy ulicy, Aleje Jerozolimskie 123, piętro 15, sala 3. Na pierwszych certyfikowanych warsztatach Krypto Księgowości między innymi jakie są prawne i podatkowe umocowanie kryptowalut oraz walut cyfrowych. Usłyszeć będzie można również, jakie są aspekty ewidencjonowania operacji na kryptowalutach oraz podatkowe zagadnienia w obrocie kryptowalutami (praktyczne wskazówki od prowadzących). Goście dowiedzą się również, jak prawidłowo wypełnić PIT z uwzględnieniem kryptowalut.

Agenda spotkania

8:30 – 9:00 – Rejestracja uczestników

9:00 – 10:30 – Adam Ratajczak „Wprowadzenie w kryptowaluty oraz obrót walutami cyfrowymi”

10:30 – 10:45 – Przerwa

10:45 – 12:15 – Zuzanna Umińska „Prawne i podatkowe umocowanie kryptowalut oraz walut cyfrowych”

12:15 – 13:15 – Przerwa na Lunch

13:15 – 14:45 – Zuzanna Umińska „Praktyczne aspekty ewidencjonowania operacji na kryptowalutach”

14:45 – 15:00 – Przerwa

15:00 – 17:00 – Adam Ratajczak „Podatkowe zagadnienia w obrocie kryptowalutami. Praktyczne wskazówki”

Prelegenci

Adam Ratajczak – „Wprowadzenie w kryptowaluty oraz obrót walutami cyfrowymi”. Podczas tego wystąpienia dowiedzieć się będzie można o technicznych podstawach funkcjonowania kryptowalut oraz podstawowych pojęciach stosowanych przez środowisko kryptowalut. Podczas prelekcji poruszona zostanie również historia rozwoju rynku kryptowalut. Omówione zostaną również różne rodzaje transakcji i innych zdarzeń gospodarczych z wykorzystaniem kryptowalut. Adam Ratajczak opowie również na czym polega ICO – alternatywna forma finansowania społecznościowego startupów.
„Podatkowe zagadnienia w obrocie kryptowalutami. Praktyczne wskazówki” – w tym temacie Pan Adam poruszy temat operacji gospodarczych opartych na kryptowalutach. Odbędzie się również analiza najnowszych rozstrzygnięć organów podatkowych oraz związane z tym zagrożenia. Przedstawione zostaną również obowiązki podatkowe związane z wymianą kryptowaluty na kryptowalute. Podczas wystąpienia dowiemy się również jak rozliczać transakcje barterowe, jak przedstawiać dowody księgowe oraz rozliczaćpodatek VAT. Dodatkowo goście dowiedzą się również jak wypełnić PIT-a za rok 2017.

Zuzanna Umińska „Prawne i podatkowe umocowanie kryptowalut oraz walut cyfrowych” – na tym wystąpieniu omawiane będą podatkowe zagadnienia w obrocie kryptowalutami oraz uregulowanie kryptowalut na gruncie ustaw podatkowych oraz ich obowiązujące definicje. Dowiemy się równieżjak klasyfikować przychody ze sprzedaży kryptowalut i jakie są różnice w ich rozliczeniach. Przedstawiony zostanie równieżwpływ sposobu rozliczeń na obciążenia podatkowe oraz ewolucja opodatkowania kryptowalut podatkiem od towarów i usług.
„Praktyczne aspekty ewidencjonowania operacji na kryptowalutach” – Podczas tej prelekcji Pani Zuzanna poruszy prawne aspekty funkcjonowania kryptowalut rozgraniczając kryptowaluty w prawie cywilnym na transakcje, dziedziczenie i egzekucja. Kryptowaluty poruszone zostaną również pod kątem prawa karnego oraz instytucji Unii Europejskiej. Przedstawione zostanie również podejście polskich instytucji do kryptowaluty takich jak KNF czy NBP.

Data spotkania: 15.02.2018, godzina 9:00
Miejsce spotkania: Warszawa, al. Jerozolimskie 123, piętro 15 sala 3
Strona wydarzenia: kryptoksięgowość

wydarzenia
Komentarze (0)
Dodaj komentarz