Zacięta walka o podium w kategorii bitomatów. Polska wkrótce pretendentem?

Antypody pną się w rankingu bitomatów

Według raportu portalu CoinATMradar Australia ma aktualnie trzecią najwyższą liczbę bitomatów na świecie, przegrywając tylko ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. Kraj ten posiada teraz łącznie 234 automaty do obsługi kryptowalut.

Pomimo globalnego rynku niedźwiedzia i rekordowo niskiej liczby instalowanych nowych automatów do obsługi m.in. Bitcoina na całym świecie, Australii udało się przebić na podium krajów z największą liczbą automatycznych kantorów do obsługi kryptowalut. W samych tylko ostatnich trzech miesiącach 2022 roku kraj na antypodach uruchomił 99 bitomatów, co stanowi prawie połowę jego aktualnego stanu posiadania.

Z danych CoinATMradar wynika też, że Australia przegoniła Hiszpanię, która posiada obecnie 222 automaty do obsługi kryptowalut, już trzy tygodnie temu. Co więcej, od 1 stycznia Australia zainstalowała 16 nowych maszyn, podczas gdy Hiszpania zlikwidowała cztery. Salwador, który zajmuje piąte miejsce na świecie i którego jednym z legalnych środków płatniczych jest Bitcoin, nie zarejestrował ostatnio ani jednego nowego bitomatu.

Zobacz też: Nowe dane o inflacji w strefie euro. Jest się czego bać?

USA vs reszta świata

Należy jednak pamiętać, że liczby dla Australii, Hiszpanii i Salwadoru trudno porównywać z molochem w kategorii automatów jakimi są Stany Zjednoczone. W USA jest ich aż 33 387, co procentowo wynosi 86,9% wszystkich maszyn globalnie. Razem z Kanadą, w której zarejestrowanych jest 2 556 maszyn, tylko te dwa północnoamerykańskie kraje posiadają imponujące 94,4% wszystkich automatów do obsługi kryptowalut na świecie.

Rok 2022 i kryptozima, w połączeniu z napięciami geopolitycznymi i globalną inflacją, spowodowały znaczne spowolnienie instalacji nowych bitomatów. Tylko 94 automaty do obsługi kryptowalut zostały dodane do globalnej sieci między lipcem a końcem 2022 roku, w porównaniu do 4,169 automatów w pierwszej połowie zeszłego roku.

Aktualizacja: według dopiero co zaktualizowanych danych Polska z 224 maszynami plasuje się na piątym miejscu, Hiszpania wróciła na podium, a Australia zajmuje miejsce czwarte. Tym samym Polska w liczbie aktywnych bitomatów wyprzedziła Salwador.

W Polsce znanym usługodawcą w segmencie bitomatów jest FlyingAtom, do których wersji online możecie znaleźć link na naszej stronie.

Może Cię zainteresować:

AltcoinAustraliaBitcoinbitomatbitomatyBTCETHEthereumFlyingAtomkanadaKryptowalutyPolskaSalwadorUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz