Trust Wallet uruchamia rozszerzenie przeglądarki

W obliczu kryzysu zaufania do giełd scentralizowanych, portfele kryptowalutowe nie próżnują. Trust Wallet także

Historyczny i przez wielu wyczekiwany moment wreszcie nastał. Jeden z najpopularniejszych „hot walletów” dla kryptowalut – Trust Wallet jest już dostępny jako rozszerzenie dla przeglądarek. Aktualnie portfel umożliwia użytkownikom przechowywanie swoich cyfrowych aktywów na wszystkich łańcuchach EVM (Ethereum oraz łańcuchy boczne – tzw. warstwy) i na Solanie. Warto zauważyć, że czas w którym doszło do aktualizacji nie jest przypadkowy. Kryptowalutowa społeczność mierzy się w ostatnim czasie z kryzysem zaufania do giełd scentralizowanych, co ma oczywiście związek z niedawnym upadkiem platformy FTX.

Trust Wallet nawiązuje nowe współprace

W ciągu tego tygodnia firma odpowiedzialna za samoobsługowy portfel nie tylko dokonała znaczącej aktualizacji w wersji przeglądarkowej, ale zadbała również o zawarcie kilku znaczących umów partnerskich. Okazuje się bowiem, że od teraz klienci Binance oraz Coinbase mogą przelewać swoje środki bezpośrednio na konto Trust Wallet, za sprawą odpowiednio Binance Pay i Coinbase Pay. Aktualnie przeglądarkowe rozszerzenie dla popularnego portfela jest dostępne w Google Chrome i Operze. Zawiera ono funkcję automatycznego wykrywania sieci, co zapewnia użytkownikom bezproblemową obsługę aplikacji, bez konieczności ręcznego dodawania sieci.

Zobacz także: Lista potencjalnych airdrop od DEX’ów

Binance rozszerza swoje wpływy

Nie sposób w tym wątku nie wspomnieć o tym, że Trust Wallet jest przecież w rękach największej kryptowalutowej giełdy czyli Binance. To jeden z flagowych produktów, którymi może poszczycić się aktualnie Changpeng Zhao, po samej giełdzie oraz stronie Coinmarketcap. W czasie gdy konkurencja wykrwawia się i bankrutuje, CZ umacnia swoją pozycję w fotelu lidera rynku. Teraz użytkownicy platformy Binance nie będą musieli skanować ani wprowadzać adresu portfela przy wypłacie, mając Trust Wallet wśród opcji bezpośredniego wyciągnięcia środków.

Jak dodać portfel Trust Wallet do przeglądarki?

Tutaj sprawa jest bardzo prosta i wygląda podobnie jak w przypadku innych portfeli kryptowalutowych, tzw. hot walletów (podłączonych do sieci). Wystarczy, że przejdziesz na oficjalną stronę Chrome Web Store i po wpisaniu frazy Trust Wallet klikniesz Dodaj do chrome. Dla ułatwienia zamieszczam tutaj link –Kliknij tutaj aby przejść do Web Store.

Niezależnie od tego jak promowane są aktualnie portfele przeglądarkowe, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo bardziej niż inni. Jeśli rozważasz inwestycję w kryptowaluty, powinieneś zastanowić się nad zakupem portfela sprzętowego, który zwiększy poziom zabezpieczenia twoich środków. Najpopularniejsze to oczywiście Ledger i Trezor. Zakupu dokonuj zawsze tylko i wyłącznie z oficjalnej strony producenta.

Podobało się? Sprawdź: Bitcoin za 250 000$ w 2023? Szalona prognoza miliardera.

BezpieczeństwoBlockchainKryptowalutyPortfel kryptowalutowyweb 3.0
Komentarze (0)
Dodaj komentarz