Po fali zwolnień HSBC i eBay szukają pracowników z branży krypto

Po fali zwolnień HSBC i eBay szukają pracowników z branży krypto

W ostatnich miesiącach dużo słyszeliśmy i pisaliśmy o zwolnieniach w firmach sektora blockchain. Nagłówki wiadomości często informowały o masowych zwolnieniach w dużych firmach kryptograficznych, które walczą o przetrwanie krypto zimy.

Ale z rynkiem nie jest tak źle gdy giganci decydują się na zatrudnianie specjalistów z branży i ogłaszają to publicznie.

Podczas gdy firmy kryptograficzne o ugruntowanej pozycji zostały zmuszone do cięcia wydatków, zaczyna pojawiać się odwrotny trend w przypadku firm, które jeszcze nie ugruntowały swojej obecności w ekosystemie walut cyfrowych, ponieważ chcą zatrudnić pracowników posiadających wiedzę na temat kryptografii.

Brytyjski międzynarodowy bank HSBC opublikował ogłoszenie o pracę poszukujące kierownika najwyższego szczebla do pracy z tokenizacją aktywów. Bank, który zarządza największą ilością aktywów w Europie, otworzył w poniedziałek proces aplikacyjny na stanowisko dyrektora produktu tokenizacji.

Opis stanowiska obejmuje zaprojektowanie i wdrożenie globalnej propozycji tokenizacji, dostarczenie programu przypadków użycia tokenizacji, który spełnia parametry ryzyka firmy, zaangażowanie interesariuszy w celu kierowania edukacją w zakresie zasobów cyfrowych i pomyślną realizacją propozycji tokenizacji oraz reprezentowanie HSBC przed organami regulacyjnymi i klienci.

Wykwalifikowany kandydat musi posiadać wiedzę na temat zasobów cyfrowych, w szczególności tokenizacji i przechowywania aktywów, z „głębokim wglądem” w branżę i znajomość kluczowych rynków, czytamy w ogłoszeniu o pracę.

Ta nowa oferta pracy pojawia się, podczas gdy HSBC intensyfikuje działania związane z kryptowalutami w ostatnich miesiącach. W grudniu firma złożyła wniosek w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) o prawa do swojej nazwy i logo w Metaverse. Aplikacje zawierały różne plany dotyczące przyszłych usług, takich jak media cyfrowe wspierane przez NFT, wirtualna wymiana i transfer walut oraz przetwarzanie wirtualnych kart kredytowych.

Bank chce również świadczyć usługi doradztwa finansowego w Metaverse i tworzyć wirtualne środowiska, z których użytkownicy mogą korzystać w celach rekreacyjnych, rekreacyjnych lub rozrywkowych.

W środę HSBC wziął udział w projekcie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), w ramach którego uruchomiono pierwszą w historii obligację cyfrową denominowaną w funtach szterlingach przy użyciu technologii blockchain. Platforma tokenizacyjna „HSBC Orion” została wykorzystana do stworzenia obligacji, a HSBC będzie służyć jako centralny opiekun konta i rejestrować transakcje w cyfrowej obligacji na platformie HSBC Orion.

HSBC uczestniczył również w 12-tygodniowym programie pilotażowym CBDC Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku i jest jednym z 14 banków centralnych i komercyjnych współpracujących z SWIFT w testowaniu transakcji z CBDC i tokenizowanymi aktywami na istniejącej infrastrukturze finansowej.

Przeczytaj także : Celsius publikuje listę klientów, którzy mogą odzyskać 94% środków – Tether zaprzecza 2 miliardom dolarów ekspozycji

eBay wpada w szał zatrudniania na rynku krypto

Raport Coindesk wskazuje, że wiodący serwis e-commerce eBay obecnie poszukuje znawców Web3, którzy mogą pomóc w rozwoju platformy KnownOrigin, rynku NFT, który został przejęty przez firmę w czerwcu. Otwarte stanowiska dostępne obecnie w serwisie online obejmują między innymi doradcę ds. Kryptografii, szefa społeczności, kierownika kampanii marketingowej i projektanta treści.

„KnownOrigin.io jest wczesnym pionierem Web3, rynkiem NFT umożliwiającym nowemu pokoleniu artystów cyfrowych wyrażanie siebie, znajdowanie publiczności i zarabianie na życie ze swojej pasji” – napisała firma w ogłoszeniach o pracę.

„I szukają podobnie myślących entuzjastów, którzy dołączą do nich w ich przedsięwzięciu!”

Te oferty pracy w eBay nie są zaskakujące, ponieważ firma od kilku lat powoli wchodzi na rynek NFT. W maju 2021 roku eBay oficjalnie ogłosił, że zezwoli na sprzedaż NFT i od tego czasu uruchomił kilka projektów, w tym kolekcję Muhammad Ali NFT, która została uruchomiona we współpracy ze Sports Illustrated. Na początku tego tygodnia eBay połączył siły z platformą angażującą fanów Notable Live, aby umożliwić użytkownikom dostęp do cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Może Cię zainteresuje :

ebayHSBCpraca blockchain
Komentarze (0)
Dodaj komentarz