NFT pozwoli zakupić sofę pierwowzoru DogeCoina

PleasrDAO ogłosiło, że następny odcinek PleasrHouse będzie kręcił się wokół memu Doge. 7 lutego 2023 r. PleasrHouse będzie gospodarzem całodobowej aukcji NFT, podczas której zwycięzca otrzyma kanapę psa, który dał początek oryginalnemu memowi Doge.

NFT związane z osobliwościami i ciekawostkami nie są nowe. W styczniu 2023 r. zbiór 10 000 pikselowanych stóp znalazł się na szczycie list przebojów OpenSea. Feetpix (lub Feetpix.wtf) na krótko wyprzedził Bored Ape Yacht Club (BAYC) i inne najwyższej klasy NFT, stając się piątą najczęściej sprzedawaną kolekcją na rynku NFT w momencie premiery.

NFT, to cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, które potwierdzają własność zasobów cyfrowych, takich jak filmy, muzyka, członkostwa i przedmioty fizyczne, ale również buty, dostęp do łazienki w restauracji Mardi Gras, czy nawet bielizna.

Odcinek PleasrHouse zostanie wyemitowany na żywo 8 lutego o 19:30 czasu wschodniego (EST), a jego gośćmi będą fotograf Atsuko Sato i Kabosu, Shiba Inu z kultowego internetowego mema. Odcinek będzie również zawierał otwartą edycję NFT, która według grupy będzie służyła uhonorowaniu Kabosu i wsparciu organizacji charytatywnych.

„Tridog”, członek PleasrDAO i lider społeczności Own the Doge , powiedział w oświadczeniu, że pomysł wystawienia sofy na aukcję pojawił się, gdy 17-letni Kabosu zachorował w styczniu 2023 r., a grupa i inni przybyli razem, aby pomóc Atsuko/Kabosu z rachunkami za leczenie.

Według PleasrDAO, oryginalna sofa ze zdjęcia Kabosu z 2010 roku zostanie wystawiona na aukcję. Zwycięzca aukcji natychmiast otrzyma NFT, który obejmuje prawo do odebrania rzeczywistej sofy będącej w posiadaniu Sato. Eberle wyjaśnia, że ​​ci, którzy nie chcą od razu licytować sofy, mogą nadal posiadać kawałek memu poprzez wspólne zdjęcie z Own The Doge.

Wprowadzony na rynek w marcu 2021 roku i nazwany na cześć artystki cyfrowej Emily „pplpleasr” Yang, PleasrDAO został początkowo utworzony w celu zakupu NFT od słynnego artysty cyfrowego. W styczniu PleasrDAO uruchomiło PleasrHouse, co zbiegło się z wybiciem Ethereum NFT przez Edwarda Snowdena i działacza politycznego Daniela Ellsberga.

Projekt zatytułowany „Czy nie poszedłbyś do więzienia, aby pomóc zakończyć tę wojnę?”, upamiętnia publikację dokumentów Pentagonu Ellsberga w 1971 r. prasy oraz Inicjatywa Daniela Ellsberga na rzecz Pokoju i Demokracji.

„PleasrHouse Episode 01 był sukcesem” – powiedział Chris Eberle, szef marketingu PleasrDAO. Eberle stwierdził, że grupa chciałaby zebrać więcej, aby wesprzeć Freedom of the Press Foundation i Daniel Ellsberg Initiative for Peace and Democracy, ale według szefa marketingu PleasrDAO, artykuł Ellsberga został sprzedany za 14,69 ETH, czyli około 24 112 dolarów.

Według Eberle, PleasrDAO nabył oryginalne zdjęcie Doge’a od Sato na aukcji NFT w 2021 roku za 1696,9 ETH, czyli 4,8 miliona dolarów w tamtym czasie.

PleasrDAO mówi, że od czasu zdobycia zdjęcia, a następnie podzielenia się nim, między Own The Doge i Sato powstała relacja, aby zebrać pieniądze dla ich ulubionych organizacji charytatywnych, które pomagają zwierzętom i dzieciom. Grupa twierdzi, że nadchodząca aukcja sofy będzie kontynuacją tej misji.

„Kiedy podzieliliśmy NFT, stworzyliśmy społeczność Own The Doge (OTD), która rozwinęła bardzo bliskie relacje z Atsuko” — wyjaśnia Eberle. Etos dogecoinerów „Czyń tylko dobro na co dzień” naprawdę rezonuje z Atsuko, a społeczność OTD przekazała ponad 2 miliony dolarów na cele charytatywne. 1 milion dolarów z tych darowizn trafił do organizacji Save The Children i jest to ich największa do tej pory darowizna w zakresie kryptowalut.

Jackson Palmer stworzył Dogecoin w 2013 roku jako żart bazując na memie „doge” Shiba Inu. Mem oparty jest na zdjęciu japońskiej przedszkolanki Atsuko Sato z Kabosu. Palmer opuścił projekt Dogecoin w 2015 roku i stał się zdeklarowanym krytykiem kryptowalut.

Od skromnych początków jako moneta-mem, Dogecoin jest dziś poważnym graczem w przestrzeni kryptowalut, zwłaszcza od 2020 roku, kiedy miliarder Elon Musk zaczął walczyć o monetę-mema. Według CoinMarketCap jest obecnie jedną z dziesięciu największych kryptowalut na rynku i drugim co do wielkości blockchainem typu proof-of-work po Bitcoinie.

AltcoinAtsukoBlockchaindogeDogecoinElon MuskjacksonJaponiakabosuKryptowalutyMuskotdpalmerpleasrHouse
Komentarze (0)
Dodaj komentarz